Siis normaali ihminen ei rockcock perjantai-iltana kyllä uskaltanut liikkua Matkustajasatamaa, Kauppakatua ja toria lähempää rokkialuetta. Niin paljon oli 15-30-vuotiaita nuorisokoviksia ja pelimiehiä. Joka toista saa pelätä että käykö päälle vai ei! Mikä oli oma kikkasi liikkua lähempänä rokkialuetta? Olitko kovisjengin mukana? Vai välttelitkö koko tienoota? Naiset tietysti olivat aika lailla turvassa, sillä kuka mies nyt naisen kimppuun kävisi kaupungilla.
En tiedä kokevatko pelimiehet ja kovikset siististi pukeutuneen, raittiin, keskimääräistä vähän isokokoisemman, komean miehen uhaksi oman haareminsa naisille, vai mikä on?
En tiedä kokevatko pelimiehet ja kovikset siististi pukeutuneen, raittiin, keskimääräistä vähän isokokoisemman, komean miehen uhaksi oman haareminsa naisille, vai mikä on?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kai siinä sitten auta muu kuin pelätä, jos kerran niin paljon pelottaa. Itselläni ei tosin tullut pelkääminen edes mieleen, vaikken ole edes keskikokoa isompi, eikä ole muitakaan harhakuvitelmia tosiasioita vääristelemässä. Alkoholiakaan en juonut, joten en voi pistää rohkeuttani senkään syyksi.
Oletko muistanut ottaa lääkkeesi?
En pelännyt, menin sekaan nauttimaan rokista. Tosin menin ihan lipun ostaneena sinne alueelle sisään, joten en todellakaan tiedä mitä se hangaround-sakki ulkopuolella puuhaili. Arvaan kyllä, ja jotain jälkiä näin kotiin talsiessa. Harmillisia nuo lieveilmiöt, se ylimääräinen liputon häirikkösakki pitäisi häätää helvettiin norkoilemasta siitä alueen ympäriltä.
Kumma, että pitäisi muka vielä sieltä ulkopuolelta häätää pois? Siellä on ihan laillista olla vaikka nenä aidassa kiinni jos haluaa. Vai vieläkö kauemmaksi niitä aitoja pitäisi siirtää, niin että ihmiset olisivat eristyksissä koteihinsa koko ajan? Rokki kuului hyvin vaikkapa korkealle Haapaniemen kalliolle. Myös veneellä pääsi ihan rannan lähelle, tiedänpä paikan, mistä olisi päässyt livahtamaan itse alueellekin.
Ei niitä tartte sieltä häätää minnekään. Riittää, kun käydään joukolla hakkaamassa polvilumpiot niiltä paskaksi.
Liekkö lähtee Jouko mukaan nuikin naurettavaan peliin ,tosimies hakkaa itse eikä ota Joukoa tai Seppoa kaveriksi.