http://www.visitespoo.fi/matkailuopas/nae_ja_koe/merellinen_espoo/ulkoilusaaret?id=iso vasikkasaari-139
Gula Villan laiturin lisäksi ei kai muuta laituria taida olla, puhutaan jostain
uuesta laiturista niin tuossahan on iso kyltti missä lukee että
vain ravintolan asiakkaille. Ei tuonne nyt varmaan hinkua olekkaan
kun vkl näytti olevan porukkaa vesibussin tuomana niin paljon
liikkeellä että sekaan tuskin enää mahtuu.
http://www.visitespoo.fi/matkailuopas/nae_ja_koe/merellinen_espoo/ulkoilusaaret
Mikä noista saarista on hyvä/rauhallisin käydä grillailee hiukan
oman veneen kanssa.
Espoo Iso Vasikkasaari vai joku muu
6
412
Vastaukset 6
- asdfggg
Sielä Vasikkasaaren länsi/etelä päässä on hieno iso laituri poijuineen, grillikatos yms. Etsivä löytää...
- Qwerty23
Mutta sinne ei kannat purkkarilla mennä. Kiviä joita EI ole kartassa...
- qwerty241
Qwerty23 kirjoitti:
Mutta sinne ei kannat purkkarilla mennä. Kiviä joita EI ole kartassa...
Kyllä varmasti on kiviä joita ei ole kartalle merkitty, mutta jos tulee sisään sieltä lännestä 2,4m väylältä kohti laitureita, niin ei siellä mielestäni merkkaamattomia kiviä ole?
- Qwerty23
qwerty241 kirjoitti:
Kyllä varmasti on kiviä joita ei ole kartalle merkitty, mutta jos tulee sisään sieltä lännestä 2,4m väylältä kohti laitureita, niin ei siellä mielestäni merkkaamattomia kiviä ole?
Mutta sielläpä niitä kiviä juurikin on, n 1,5 -1,8 m syvyydessä. Kaksi EPSIn purkkaria ovat löytäneet kiven nimenomaan lännen ja pohjoisen puolelta lähestyttäessä. Se lännen ja etelänpuoleinen kivikkohan on karttaankin merkitty (ja näkyy myös veden läpi).
Eli varovainen kannattaa olla, kiviä on. Olisipa mukavaa jos alue luodattaisiin ja merkattaisiin turvallinen reitti, kun satama on niin hieno!
- että näin,
Eikös se ravintolan kyltti ole poistettu, vai onko tullut takaisin? Ko.laiturin kohdalle on karttaan ilmestynyt myös käyntisataman merkki.
- en uskaltanut perill
paljon kivi, varovasti ehkä pääsee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062215- 103886
- 66833
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21746Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561