ETEISISTUKKA

Kertokaa OMAKOHTAISIA kokemuksianne tästä eteisistukasta!Minulla todettiin sellainen.Googlettanut olen kaiken mahdollisen,joten kaipailen tietoa muiden eteisistukoista!Kiitos jo etukäteen!
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...todettiin eteisistukka alkuraskauden ultrassa jossa kävin runsaiden vuotojen vuoksi,mutta nyt rv 17 sen todettiin siirtyneen siten ettei se ole enää kohdunkaulan edessä. Olen käynyt nyt muutaman viikon välein äitipkl:lla seurannassa, ja sitä se olisi ollut loppuun asti mikäli istukka ei olisi siirtynyt. Edessä olisi ollut todennäköinen sektio koska harvemmin eteisistukkatapauksissa synnytys tapahtuu alakautta.Istukka voi kuulemma siirtyä lähes koko raskausajan kun kohtu kasvaa ja muuttaa muotoaan, mutta ikävä kyllä aina niin ei käy.

Äänestä
  • Jos on etinen istukka, on synnytystapa aina sektio. Ei vaan harvemmin, vaan aina.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RV 20 kirjoitti:

Kertokaa OMAKOHTAISIA kokemuksianne tästä eteisistukasta!Minulla todettiin sellainen.Googlettanut olen kaiken mahdollisen,joten kaipailen tietoa muiden eteisistukoista!Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu