uniikki löytö.

498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tälläistä voi sattua kennelle vaan.

Hyvin todennäköisesti talon edellinen asukas on kuollut ilman perijöitä ja velkoja, ja luukku on laitettu myyntiin ymmärtämättä esineiden arvoa.

Äänestä
  • Ei voi kenelle vaan sattua.
    Tuossahan on selvästi ostettu joko näkemättä halvalla, tai sitten niin, ettei kukaan muu ole nähnyt.

    Äänestä

Osuuhan se lottopottikin jonkun kohdalle viikottain.

Äänestä

Minäkin olen 3 misen kertaa ostanut irtaimistoineen.

Toki en noin mahtavalla tuurilla,ehkä paras oli tai mikä jäi mieleen oli auto talissa valmiina ajoon,ajoin tuolla kaksi vuotta ja möin.

Niin ja antiikki kalusteet sain 5000e edestä möin.

Mitään arvokasta ei ole mutta pientä kaikkea,kuten kristalli kruunua senkin möin 300e jne.....kaikkea pientä ollut paljon mutta ei noin mittavissa määrin kun joillakin on noinut olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luki. kirjoitti:

Jotain onisti kerrankin.

http://dome.fi/viihde/ajankohtaista/kalustettuna-ostetusta-talosta-loytyi-jarjeton-maara-norttisalaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu