Nyt täytyy todeta, että enää ei kannata luottaa siihen kotitaikaan. Se mureni tänään. Vielä olisi pelejä jäljellä, mutta niistä olisi saatava muutamista 3 pistettä. Ainakaan suunsoitolla ei tiettävästi ole aikaisemmin tehty yhtään maalia!
Nyt olisi keskityttävä olennaiseen, eli maalin tekoon. Jaro ei ole ennalta yhtään Mypaa huonompi, päin vastoin. Jos pisteitä meinataan ottaa, on kaiken onnistuttava, eikä riitä, että näin pelataan täydet 90 minuuttia. Myös mahdollinen jatkoaika on pelettava ja peli päättyy vasta tuomarin vihellykseen.
Jaro tulee seuraavaksi JJK:n vieraaksi Harjulle
Potkupallo on kovaa
0
95
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963631Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572267Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3782229- 432102
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4971246- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043