Ulko-oven yläpuolella..

..oleva lamppu on jumittunut paikoilleen, enkä uskalla sitä voimakeinoin kiertää, ettei särkyisi. Löytyykö keino sen irrottamiseksi? Silikonispraytä ei taida uskaltaa lampun kantaan suihkuttaa?
41221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saippuaa tai kynttilää.

Äänestä

Jos lamppu on loppuun palanut niin vaihtoon vaan gummihanska kädessä!

Äänestä

Väännä kiinni ja sitten auki.

Äänestä
  • On toiminut toisinaan hyvin myös jumittuneiden korkkien tai kansien avamiseen. Kannattaa kokeilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko niksiä? kirjoitti:

..oleva lamppu on jumittunut paikoilleen, enkä uskalla sitä voimakeinoin kiertää, ettei särkyisi. Löytyykö keino sen irrottamiseksi? Silikonispraytä ei taida uskaltaa lampun kantaan suihkuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu