menthol

mikäs olis paras menthol rööki? mielellää vähä vahvempi olen vuoden polttanut punaista malluu mutta haluaisin saada vähän makua joten en polttaisi mielellään 0.3g
hinnatkin olis kiva tietää.
10223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

jos en väärin muista, vihreässä l&m:ssä on n-vitamiinia 0,5 mg. Mitä nyt joskus olen maistanut, niin ihan hyvä tupakka se on maultaan, itselleni vain vähän mieto. Nykyistä hintaa en tiedä.

Äänestä
  • hetkinen, tuolla alempana on ketju nimeltä tupakkahinnasto 2013. Vilkaisin sieltä, l&m:t näyttäisivät olevan vitosen kantturoissa per aski, siis normaali 20-kappaleen aski.

    Äänestä

Itsehän suosin PallMalin 8mg vihreetä. Maku kohdallaan ja niksat saa kivasti pois. Hinta taisi olla 4,70 jos en ihan väärin muista.

Äänestä

Ekstra menthol lm

Äänestä

Marlboro -menthol 5,50 0,7 eikä oo kitkerää

Äänestä

Marlboro ice blast (5,5€ hienoin aski suomesta) nikotiini n. 0.6-0.8 ? ihanan mentholinen alusta (jotkut on sitä mieltä että ei yhtä vahva mentholin maku kuin normi vihrees joka tekee siitä sopivan raikkaan ja vahvan tupakan makuisen joka sopisi punasta poltteleville) huom. Minä olen taas sitä mieltä että se on metholisin tupakka markkinoilla vaikka kapseli ei olisi vielä rikottu mutta kun se napsautetaan nii siinä tulee niin mentholinen maku etten löydä yhtäkään karkkia joka vastais niin raikasta taikka minttuisaa makua koko suomesta... paras tupakka :)

Äänestä

Mentholi puuduttaa kurkun ja varmemmin saa kurkkusyövän


http://www.youtube.com/watch?v=zuh2w2sFRMI


Ei ihme, että Päivittäistavarakaupan Ry:n toimitusjohtaja Kari Luotokin on huolissaan mentholisavukkeiden puolesta!

Äänestä
  • Lopetin 30 v sitten ja elän terveenä-muuten olisin jo nurmen alla.

    Rahaakin on ettei p-kalle tahdo taipua.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ettansgeneral kirjoitti:

mikäs olis paras menthol rööki? mielellää vähä vahvempi olen vuoden polttanut punaista malluu mutta haluaisin saada vähän makua joten en polttaisi mielellään 0.3g
hinnatkin olis kiva tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu