Ennalta ehkäisevää terveydenhoitoa itämaisin opein.

Mm joogit loistavat poissaoloillaan terveyskeskuksista niin yksityisiltä kuin kuntavastuun edellyttämiltä terveyspalveluilta. Lähes samaan tulokseen pääsee reikimeditaatiollakin.

Perkele sokuripalojen ja rintasokerin avulla houkuttelevat lekurien käynnille. Kiitti vaa, mutta kun ei tarvi, niin ei tarvi. Miksi näitä mm. eräs framilla ollut ministeri niin kovast vastustaa?
Ka. Mooses on mooses ja bisnes on bisnes.

Tosiasiassa joogan tai reikimeditaation muodot vaativat harrastajaltaan jopa elinikäisen sitoutumisen, niin että niistä on myös elämänpituinen hyöty. Hyvät vaikutukset tulevat jo alkuviikoilla harrastuksen aloittamisesta.

Pysykää polullanne vaihtoehtoishoitoja harrastavat ihmiset ja kansalaiset. Pysytte sekä fyysiseti, että henkisesti terveempänä. Kehitytte henkistymispyrkimyksissäkin.

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bravooooooooo!

      Hieno kirjoitus!

    • Opetus+tieto

      Reikimeditaatio on erityisen hyvää hoitoa ja sitä tulisi nyt opetaa heti tälle Räsäsen Päiville, että järkevöityisi ja pystyisi hoitamaan hommiaan. Hänellä on nyt kaikesta päätellen masennuskausi meneillään, johtuneeko naisten vaivoista, vai mistä, mutta silloinhan ihminen puhuu joutavia, kun on huonossa kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe