Hurghada Siva Grand Beach vai Marsa Alam Lamaya Resort. Kumpaa paikkaa suosittelette lapsiperheelle? Finnmatkojen Lamaya olisi halvempi, mutta onko siellä viikon ajaksi muuta tekemistä kuin olla rannalla? Tjäreborgin Sivassa näyttäisi olevan kaupunki vieressä jossa käydä?
Tarkoitus lähteä jompaan kumpaan tammikuussa.
Hurghada Siva Grand Beach vai Marsa Alam Lamaya Resort
4
205
Vastaukset
- Hurghadassa käynyt
Hurghadan Siva Grand Beach on ainakin kiva. Lähellä ihan kivenheiton matkan päässä on Sind Bad Aqua Park eli suht´ iso vesipuisto, jossa lapsille löytyy puuhaa ja samoin Hurghadan toisella laidalla löytyy Jungle Aqua Park (isompi vesipuisto) jonne taksilla pääsee kätevästi (20- 30 egyptin puntaa/suunta).
- Egypti on paras.
Siva Grand Beach ehdottomasti. Ollaan oltu perheen kanssa siellä kaksi kertaa ja menisimme ehdottomasti uudestaan.
- Matkalla tammikuussa
Kiitoksia jo tulleista vastauksista. Siva vaikuttaa hyvälle. Tykkäsittekö altaista?
- Käynyt...
Moikka..Marsa Alamissa olimme viime vuoden marraskuussa hotelli Lamaya Resort. Hotelli oli kiva ja henkilökunta ystävällista ja sopii niille, jotka haluavat palvoa aurinkoa eli mulle=) Lapsille paljon ohjelmaa.....mutta iltaisin ei uurkaan ole paikkaa minne mennä! Eli jos kaipaa aktiviteetteja niin jättäisin Marsa Alamin väliin=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467635
- 334213
- 573715
- 503190
- 172876
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652561- 542398
- 512388
- 402339
- 162286