Mistä noita nollia sikiää?

kasvatuksen tulos.

Nuoret naiset ovat keimailevia narsistisia kermapersenahjuksia, joidenka vapaa-aika koostuu peilin edessä seiskoskelusta. Pitää olla moniväri rakennekynnet, irtoripset ja haikaillaan isommista rinnoista ym. turhuuksista.

Kuka ja mikä kasvatta tuollaisia yhteiskunnan saamattomuuksia? Mitään ei viitsitä kaikki pitää tuoda eteen. Ei osata käyttäytyä, ei ole empatiaa. Kaikenlainen normaali tekeminen koetaan vääryydeksi.

Piipotaan ja paapotaan kakaroita viimeisen päälle ja lopputulos on pelkkä nolla.

5

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Minulla on ollut onni olla tuntematta kuvatunlaisia ihmisiä. Oletko sä "tuksun" lähipiiristä vai mistä hemmetistä sinä oikein puhut?

      • valitettavasti oon

        Toisaalta ihmettelen tuota ajatusmaailmaa, että nykyäidit ovat täysiä nollia, mutta tiedän, että noita arvostelijoita on, koska minua ainakin halveksutaan (kyllä sen huomaa n. 40vuotiaan tekemänä), koska en lähde tuossa lenkkeilyvarusteissa tuonne ihmisten ilmoille, kun vain oikeasti leinkillä ollen. En ole edes kuvailemasi äiti ja silti huoliteltuäiti on vain joillekin niin paha paha juttu. Onko se sitten lapsen etu että on itsestään huoltapitämätön äiti?


    • opi elämänarvoja

      Sellaisia äitejä valitettavasti on paljonkin, jotka iskostavat lastensa päähän kaikkea turhuutta heti pienestä pitäen.
      Olisi parempi opettaa lapselle tervettä itsetuntoa ja sosiaalisuutta. Media vielä tukee kaikella hömpällä vääränlaisia elämämarvoja.
      Nuorten käyttäytymisessä on myös toivomisen varaa. Sanavarastosta puuttuu kiitos, anteeksi ja ole hyvä.

    • porkkanat seipäälle

      Olet aivan oikeassa. lian paljon turhakkeita, joita ilman voi olla. Nuoret eivät ajattele, kuin hauskanpitoa ja paljon rahaa pitäisi olla jokaisella. Vanhemmat piipovat aivan liikaa lapsiaan. Ei aikaisemmin ollut edes sanaa uusavuton, tai syrjäytynyt. Luonnosta vieraantuinen on myös hyvässä vaudissa nuorison keskuudessa.

    • sdatmr ´szlöe5k

      Ootteko miettineet että nuorten syrjäytymiseen voi olla muitakin syitä? On totta että on nuoria jotka ajattelevat vain rahaa ja vaatteita eivätkä ajattele mitään tai ketään muuta. Eivät osaa auttaa toisia tai puolustaa esim. kiusattuja. Jotkut nuoret jotka ovat saaneet kaiken eteensä vain katsovat sivusta kun toisia kiusataan tai syrjitään eivätkä viitsi puuttua asiaan tai sanoa edes opettajalle! Meidät kasvatettiin hyvin meille opetettiin että kaikkea ei saa noin vain, meidät kasvatettiin auttamaan muita ihmisiä ja puolustaa niitä joille oltiin inhottavia tai joita kiusattiin! Itse en ajattele rahaa tai vaatteita mulle kaikista tärkeintä on olla rauhassa kotona perheen kanssa eikä hillua kaupungilla yömyöhään! En halua loukata tällä viestillä ketään mutta tämä on vain minun mielipiteeni!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5735
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2549
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2467
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      5
      2053
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1293
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1045
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1032
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      902
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      815
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      805
    Aihe