sanokaa oma mielipiteenne mutta
-perustelkaa
-ei provokaatiota
cod vs bf
9
191
Vastaukset
- 7 kuolemansyntiä
Bf voittaa mennen tullen codin koska:
-Codissa ei ole minkäänlaista strategiaa tai tiimipeliä, sinä vain juostaan ympurää ammuskellen.
-Codilla on varmasti yhdet maailman huonoimmista pelinkehittäjistä, sillä activision ajattele vain rahaa.
-P*skat ja ylihintaiset dlc:t ks. edellinen kohta.
-Codista on tulossa lasten peli, muttei ikärajoitusten takia, vaan sen takia että activison melkein suoraan mainostaa codia alle 12 vuotialle.
-Kentät ovat siinä postimerkin kokoisia.
-Kaikki luotiaseet ampuvat laasereita. Mietippä sitä. (Avainsana on hitscan).
-Edes Codin hardcore ei ole realistista verrattuna vaikkka Red Orchestera 2:seen.
En mene makuasioihin (Esim. Codissa (muka) on paremmat äänet/grafiikat/aseet).- keskustelunaloittaja
olet täysin oikeassa
- Vastalause!!!
Vastaus "7 kuolemansyntiä" kirjotukseen.
-On demolition, domination headquaters yms. "tiimi- ja strategiapelimuodot"
-Kyllä paskat pelinkehittäjät.
-DLC on mun mielest ihan sopiva hinta ottanee huomioon neljä norm. mappia ja yks zombie mappi.
-Joo itteki oon 14 ja pelaan so. On BF3:n alaikäsiä.
-CoD BO2 Turbine, Carrier CoD BO1 Array, Jungle, Launch eikä mappien tarvii olla mitään lentokentän kokosia.
-Saattaa näyttää mut ketä kiinnostaa ??
-En ota kantaa, koska en pelaa Hardcorea.- kumiankka7
Vastaus viestiisi.
Noiden pelimuotojen piti olla strategisia mutta yleensä siinä juostaan lipulta toiselle (domination), juostaan pommin perässä, tapetaan viholliset jotka yrittää napata pommia ja jos kantaja kuolee ollaan pommin luona reidet suorina (demolition), headquarters on perinteinen king of the hill jossa tapetaan kaikki sisään rynnävät vastustajat.
Pelinkehiteliöistä en tiedä mutta peleissä vaihtuu pääasiassa aseet mäpit hudi ja muutama epäoleellinen classinmuokkaus esine, muuten se on sama peli.
Dlc hinnasta en osaa sanoa bf3 premium maksoi noin 20 € ja sillä sai kaikki dlc:t muita ennen ja dlc:issä bfässä muutenkin enemmän materiaalia.
kyllä isompia mäppejä sais olla että vois snipata kunnolla kun ei se ole niin hauskaa snipata jotai Max 40m.
Sekä bf3 ainakin on 16 eli se on suositus ja saa myydä vaikka 12v lapselle ellei kassalla istu 58v tiukkismummo ( omia kokemuksia näistä BTW). - kumiankka7
kumiankka7 kirjoitti:
Vastaus viestiisi.
Noiden pelimuotojen piti olla strategisia mutta yleensä siinä juostaan lipulta toiselle (domination), juostaan pommin perässä, tapetaan viholliset jotka yrittää napata pommia ja jos kantaja kuolee ollaan pommin luona reidet suorina (demolition), headquarters on perinteinen king of the hill jossa tapetaan kaikki sisään rynnävät vastustajat.
Pelinkehiteliöistä en tiedä mutta peleissä vaihtuu pääasiassa aseet mäpit hudi ja muutama epäoleellinen classinmuokkaus esine, muuten se on sama peli.
Dlc hinnasta en osaa sanoa bf3 premium maksoi noin 20 € ja sillä sai kaikki dlc:t muita ennen ja dlc:issä bfässä muutenkin enemmän materiaalia.
kyllä isompia mäppejä sais olla että vois snipata kunnolla kun ei se ole niin hauskaa snipata jotai Max 40m.
Sekä bf3 ainakin on 16 eli se on suositus ja saa myydä vaikka 12v lapselle ellei kassalla istu 58v tiukkismummo ( omia kokemuksia näistä BTW).Niin ja unohtu jakaa mielipidettä niistä killstreakeistä (bf:n vastine ajoneuvot) CoD:issa killstreakit on aina vähän eri mutta osa on ok, jotkut on liian hyviä, jotkut liian heikkoja ja osa ihan tyhmiä. Uav on strategisesti hyvä mutta suri osa COD pelaajista ei aktiivisesti käytä karttaa. Counter uav on sekin strategisesti hyvä mutta aiheuttaa pääasiassa vitutusta. Chopper gunner/ac 130/gunship (Bo2) tässä on vituttavimmat (omasta mielestä) killstreakit. Miksi? A: käyttäjällä on edessään pelkkä point & shoot minipeli edessään ja sillä saatanan härvelillä on niin vitusti flareja eikä sen ampujalta vaadita enempää kuin 0% taitoa. Empllä on liian korkea tappovaatimus, sillä saa noin minuutin kestävän sähkökatkon, parhaat ominaisuudet että sillä voi vetää muiden killstreakit alas ja kun vetää tarpeeksi saa hienon titlen. Nuke -.- kuka vitun valopää räjäyttää ydinaseen tappaen kuusi omaa sotilasta ja kuusi vihollissolttua??
- random pelaaja
Cod on paljon patempi kosta bf:ssä on aivan liian isot mapit.¨
Cod:ssa paljon paremmat classien vaihdot ja riippuu mistä tykkää mutta minusta tankit on perseestä.- Lipulle mars mars
Älä provosoidu, mutta en nyt oikein sulata tuota perusteluasi, että bf:ssä olisi liian isot mapit. Vaikka ne onkin suunniteltu pc:n 64(?) pelaajalle niin ei ole tullut kuin pari kertaa vastaan tilanne ettei vastustajia löyty mistään (koska istuvat yleensä silloin mapin reunalla snipereilla tähtäillen). Tämä tietysti johtuu omasta pelityylistäni, eli hakeudun lipuille/ pommeille agressiivisesti.
- oissss
CoD = ADHD hippa jossa ei tarvita peliälyä, vaan lihasmuistia.
BF = Tiimipeli jossa pienikin osaava porukka voi ratkaista pelin vain koska suurinosa muista pelaajista onkin näitä aivottomia CoD pelaajia jotka eivät tajua pelin ideaa.- kumiankka7
Ja parasta on kun löydät ne hardcore sniperit löhöömässä kalliolla joita ei kiinnosta vaikka laskeutuisit hävittäjällä viereen (youtubestä löytyy video kyseisestä tarkka ampujasta)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4303614Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k1162663Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,32411Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll422239Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne102155Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv172005Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941617Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel751559Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k471555Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,541425