Kaverini äiti on raskaana joka on aina ollut tukenani neljä vuotta ja tänään sain selville että hän syö foliver tabletteja ja hänen mahansa on hiukan pyöreä. Olen 15v ja hän on jotain 44 ja nyt ensinnäki hän ei käytä minua hyväksi jos te sitä luulette tai yritätte tehä pilaa että tämä olisi hauskaa niin EI.
Voiko raskaus pilata ystävyyden? Pelkään myöski miten kaverini suhtautuu tähän ( hän on 14v ). En halua olla este tai syy miksi hän ei saa hankkia lapsia, en kaipaa häneltä mitään huomiota, mutta saa vähän miettimään. Tällä viikolla siskopuolin äiti ( äitini miesystävän Ex ) sai lapsen ja siskopuoleni on tästä masentunut ja hysteerinen. Toinen kaverini äiti on raskaana ja laskettu aika lokakuun lopussa ( yli 40v ). Äitini tietää kaverini äidin. Minä en saa olla este enkä aijo ollakkaan.
Voiko raskaus pilata ystävyyden? Pelkään myöski miten kaverini suhtautuu tähän ( hän on 14v ). En halua olla este tai syy miksi hän ei saa hankkia lapsia, en kaipaa häneltä mitään huomiota, mutta saa vähän miettimään. Tällä viikolla siskopuolin äiti ( äitini miesystävän Ex ) sai lapsen ja siskopuoleni on tästä masentunut ja hysteerinen. Toinen kaverini äiti on raskaana ja laskettu aika lokakuun lopussa ( yli 40v ). Äitini tietää kaverini äidin. Minä en saa olla este enkä aijo ollakkaan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nyt en kyllä oikein ymmärtänyt.
Lue ajatuksella.
Lääkkeet!!
No ei tuosta kyllä saanu mitään tolkkua. Kännissä tai lääkkeissä kirjoteltu puol kaks yöllä. Pointti oli? Provo . .
Ei ole provo!
no miten olisit edes este toisen raskaudelle? Kyllä aikuiset päättää onista tekemisistään eivätkä sitä kysele teineiltä miten saa elää. Ihan tyhmäkö olet?
Hahahahaaa, kyllä pisti naurattaa!!! Minä en kyllä kyseli keltäkään lupaa siihen saanko tehdä vauvan vai en, varsinkaan keltään teiniltä :D Kyllä sellaseen tilanteeseen saa teini sopeutua jos sisaruksia tulee.
Herranjestas sentään....onko tämä kirjoittaja ihan tosissaan :D :D Noh, provo tai ei, niin yli hilseen meni!
No kuka nyt mitään lupia kyselee teineiltä :D No sai illan naurut. Johan on itsekäs kaveri kun luulee tosissaan että hänen mielipiteellään olis mitenkään väliä :D
Hei. Ehkä murrosiässä tunnette että maailma kaatuu kun kaikki ei mene mieliksi, mutta muistakaa että aikuisten ei tule kysellä lasten (vielä vähemmän toisten lasten) mielipidettä tekemisiin. Aikuiset päättää asioista. Mutta, jotenkin haluaisin että yrittäisitte ajatella (myös se masentunut ystäväsi) että näistä tulevista vauvoista kasvaa teille ystäviä. Te voitte omalla käytöksellänne vaikuttaa (positiivisella) heidän elämäänsä sitten kun he ovat tuossa samassa vaikeessa iässä kuin te nyt. On vain asioita joita tässä maailmassa täytyy hyväksyä. Silloin oma elämäkin on helpompaa.
Niin oletko sä sitten sen lapsen isä? Oletko harrastanut seksiä sen 44-v. äidin kanssa? En mä tuosta viestistäsi oikein muuten saa mitään tolkkua, mutta ymmärrän että asia vaivaa sua jos olet itse sen naisen pistänyt paksuksi.
Osuinko oikeaan?
No mulle tosta tuli mieleen tällainen seikka, että kertoja ei paljasta tuossa omia tunteitaan ja hän on mustasukkainen tuon 44v mammaa kohtaan, koska odottaa lasta jollekin muulle. Eli onko tuo kaveri tekosyy vain siihen, että kyläilet tuolla tuon äidin kämpässä. Mutta aika oudolta haiskahtaa. Toivon mukaan kyseessä ei ole kuitenkaan noiden kahdenkeskein juttu ja raskaus, koska siinä vaiheessa annan ympärikorvia kummallekin.