Kuvituksia

Hurskas höpötti kerran
"Jos sulle, syntinen, mahdoton
on käsittää Jumalaa, näkymätöntä
miten näkyvää Rakkaus on?"

Sanoin: "Tytöt piirtää sydämiä
pojat kirkkoveneen kaivertaa
sitähän se on, sitä:
jokainen jotakin odottaa!"
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Loistavat säkeistöt Aimolta!

Äänestä

Onko sinusta seksi/lisääntyminen ja rakkaus/hellyys eri asia vai sama asia ?

Äänestä
  • "jokainen jotakin odottaa"

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Aimo Roima kirjoitti:

Hurskas höpötti kerran
"Jos sulle, syntinen, mahdoton
on käsittää Jumalaa, näkymätöntä
miten näkyvää Rakkaus on?"

Sanoin: "Tytöt piirtää sydämiä
pojat kirkkoveneen kaivertaa
sitähän se on, sitä:
jokainen jotakin odottaa!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu