Satuin vahingossa pudottamaan SX1IS Power Shot hybridini. Pälle päin ei tullut näkyviä vammoja, mutta näyttö meni puoliksi pimeäksi. LCD näyttää kyllä otetut kuvat ja kameran säädöt, mutta uusia kuvia ei tunnu taltioituvan. Tai niitä ei näytetä.
Kamera on sen verran iäkäs, että korjaus ei varmasti kannata. Mutta osaisiko kukaan veikata, mikä saattaisi olla mahdollisena vikana. Tuskin tuota kannataa itse ruvata availemaan. Mutta jos tosena vaihtoehtona on hylkääminen, niin toki silloin voisi yrittää jotain ensiapua. Lähinnä ajattelen, onko laitteessa joitakin liittimiä yms. jotka voisivat olla irronneet ja aiheuttaneet moisen ongelman.
Hybridi pimeni pudotessaan
Lerppakäsi
0
64
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285