Satuin vahingossa pudottamaan SX1IS Power Shot hybridini. Pälle päin ei tullut näkyviä vammoja, mutta näyttö meni puoliksi pimeäksi. LCD näyttää kyllä otetut kuvat ja kameran säädöt, mutta uusia kuvia ei tunnu taltioituvan. Tai niitä ei näytetä.
Kamera on sen verran iäkäs, että korjaus ei varmasti kannata. Mutta osaisiko kukaan veikata, mikä saattaisi olla mahdollisena vikana. Tuskin tuota kannataa itse ruvata availemaan. Mutta jos tosena vaihtoehtona on hylkääminen, niin toki silloin voisi yrittää jotain ensiapua. Lähinnä ajattelen, onko laitteessa joitakin liittimiä yms. jotka voisivat olla irronneet ja aiheuttaneet moisen ongelman.
Hybridi pimeni pudotessaan
Lerppakäsi
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442288
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521563- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819