Lähteekö busseja suoraan kentältä ja mihin aikaan Koh Changin suuntaan niin että ehtii samanpäivän lautalle vielä mukaan?
Bangkokin lentokentältä Koh Changille?
12
1526
Vastaukset
- tekisin näin
Lentäisin kaupunkiin nimeltäänTrat ja sieltä Koh Changille
http://www.skyscanner.fi/lennot/bkk/tdx/140106/140108/lentolippujen-hinnat-mista-bangkok-suvarnabhumi-mihin-trat-missa-tammikuu-2014.html - hoplaa____
Kyllä näitä lentojakin tuli katseltua, mutta nelihenkiselle perheelle tulee aika iso lovi maksaa lentäen. Bangkok airways lentää yksinoikeudella tuonne ja siksi aika korkeat hinnat mielestäni. Vaihtoehtohan se on tuo lentokin, mutta kyselin vaan muitakin mahdollisuuksia..tietääkö niistä kukaan?
- avulias aatu
Laita vaikka googleen hauksi: bus suvarnabhumi koh chang
löytyy vastauksia... - reissaaja65
Ei sinne kannata mennä malariariskin takia!!!
- sielläkin on oltu
...sieltä mitään malariaa saa! Turistipaikka kuten muutkin. Sun täytyy mennä jonnekin ihan korpeen, että malarian onnistuisit saamaan.
- Koh Chang
Terve,
Milloin matkustatte?
Katso nämä..
http://www.limousine.in.th/?gclid=CK7y1te477cCFeR3cAodxjYAOg
http://iamkohchang.com/getting-to-koh-chang- Koh Chang on kaunis
Suosittelisin myös näitä kyytejä, 3-3.5h ja olette satamassa, Lento odotuksineen ja kyyteineen alkavat olemaan hitaampia jo, plus ekstrakustannukset kaikesta.
- parempaa infoa pliis
Koh Chang on kaunis kirjoitti:
Suosittelisin myös näitä kyytejä, 3-3.5h ja olette satamassa, Lento odotuksineen ja kyyteineen alkavat olemaan hitaampia jo, plus ekstrakustannukset kaikesta.
Älä sä suosittele yhtään mitään, kun et tiedä. Suvarnabhumista ei aja yksikää auto 3-3,5 tunnissa Koh Changin manteren puoleiselle lautan lähtöpaikalle, ei yksikään.
Auto ajaa Sukhumvit "valtaväylää" pitkin, kuten usein ajaa, matkaa Pattayan kohdalle n.120 km "moottoritieruuhkineen" menee se 1,5 tuntia vähintään. Sitten alkaa hitaammin liikennöity 200 km, ei moottoritie, jossa pikkukaupunkeja ja kyliä vähän väliä Tratiin asti ja viimeiset 30 km melkein "metsätietä".
Vähimmäisaikaan 4,5 tunnissa tuon pystyy ajamaan, todennäköisesti aikaa kuluu kuitenkin enemmän.
- mennään bussilla
Bussi lähtevät lentokentän alimmaisesta kerroksesta kolmasti päivässä. Lippunmyynti löydät helposti. Bussit lähteävtä muistaakseni seitsemän aikaan, yhdentoista aikaan ja viimeinen iltapäivällä yhden /kahden aikaan. Jos menette Finnairilla kerkeätte tuohon yhdentoista aikaa lähtevään bussiin.
Itse olen matkustanut kaupungista lähtevissä aamubusseissa sekä lentokentältä iltapäivällä lähtevässä bussissa Changille. ltapäivällä lähtevät bussit ova pikkubusseja jotka pysähtyvät matkan aikan pari kertaa ja ovat Changilla yhdeksän aikaan illalla.
Aamubussit ovat isoja busseja jotka jättävät matkustajat lautasatamaan josta itse siirrytään lauttaan ja lautan jälkeen omatoimisesti lavatakseilla majapaikkaan. Minibussit vievät majapaikkaan asti.
Jos teitä perhe olisi varmaankin järkevää tilata oma kuljetus koska bussit ovat yleensä viimeistä paikkaa myöten täynnä. Yhdensuuntainen bussimatka maksaa 400 batia ja edestakainen matka 600 batia per henki.
Jos teitä on perhe voisi olla järkevää sopia kuljetuksesta hotellin kanssa tai tilata oma pikkubussi. Ohessa yksi sivusto.
http://www.kohchangminibus.com/?gclid=CMmquby6srkCFbR6cAodmwkA4w
Mukavaa matkaa teille.
Luulen että teille on hyvä vaihtoehto mennä yhdentoista aikaan lähtevässä busiissa. Jos teitä on koko perhe, tilatkaa oma taksi. Ei mistään limosiini palvelusta vaan esim. suoraan majoituspaikasta Changilta.
Me matkatiin tuossa kahden aik - Jungle Park
pari vuotta sitten privaatti pikkubussi Changilta Bangkokiin kesti 5h lyhyen ruokapysähdyksen kera ja maksoi 5000THB.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.747989Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896053Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1212452Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51329Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128