Olemme seurustelleet lähes kaksi vuotta, muutettiin yhteen puoli vuotta sitten. Kaikki on oikeastaan mennyt hyvin, arki toimii omalla painollaan.
Pari viime kuukautta ovat kuitenkin olleet erilaisia, lähinnä miehen puolelta.
Alkuun pidin hänen sanomisiaan vain hauskoina, mutta nyttemmin minua on alkanut häiritä, kuinka hän katselee muita naisia ja kommentoi heidän ulkonäköään minulle ihailevasti, tätä tapahtuu lähes päivittäin. Alan olla aika epävarma omasta itsestäni, vaikken mielestäni ruma olekaan.
Seksielämämme ei ole aivan kuihtunut, mutta ennen harrastimme seksiä päivittäin, nykyään ehkä kerran tai kaksi viikossa, joskus harvemmin.
Mies on paljon kotona, mutta ei tee kanssani mitään. Ei halua lähteä minnekään, tai nähdä kavereita yhdessä kanssani. Jos hän näkee kavereitaan, ei minun sovi lähteä mukaan, eikä hän juurikaan tahdo lähteä minun mukaani. Jos kutsun jonkun kylään, mies liukenee paikalta lähes välittömästi.
Olen koettanut keskustella ja kysellä mistä tällainen johtuu, mutta saan joka kerta saman vastauksen; kaikki on hyvin. Ja keskustelu loppuu siihen.
Luottamukseni häneen on alkanut horjua, ja olen jopa miettinyt, että pettääköhän hän minua? En ole kysynyt sitä suoraan, ja hänen suhtautumisensa sellaiseen on aina ollut hyvin negatiivinen..mutta mistä sen voisi tietää? Vai eikö hänen tunteensa ole enää yhtä vahvat?
Kokemuksia? Alan olla aika solmussa, ja tuntuu, etten enää näe metsää puilta.
Miehen käytös
1
345
Vastaukset
- Anelma H
Jos miehesi puhuu ihaillen muista naisista ja katselee heitä, on se loukkaus sinua kohtaan ja osoittaa kypsymättömyyttä mieheltä. On tärkeää että kerrot hänelle että moinen käytös tuntuu sinusta pahalta ja loukkaa, jos niin on. Vaikuttaa siltä että parisuhteenne on jotenkin kriisiytymässä, paras apu tähän olisi ihan ammattilaisella, parisuhdeneuvojalla käynti. Mieluummin yhdessä, mutta jos et saa häntä lähtemään mukaan, niin yksinkin voi käydä puhumassa.
Vaikutat kärsivälliseltä ja tasapainoiselta naiselta. Tässä tilanteessa sinun kannattaisi "panostaa" itseesi ja omaan hyvään elämään. Eli tehdä asioita mistä pidät, tavata ystäviä, harrastaa, elää vahvasti ja onnellisesti. Parisuhteethan aina pyrkivät "väljähtymään" ajan saatossa, ja silloin ei kannata ladata suhteeseen liikaa odotuksia, vaan vahvistaa oman elämän perustaa ja tietysti myös yrittää selvitellä puolison kanssa yhteisiä ongelmia, jos se vain on mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t625628Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo983506Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel473382Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L902611SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral622461Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi771936Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3391852Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161443Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal281238- 1421162