Vaikuttaisi siltä, ettei yksikään nyt hallituksessa istuva, ole tehtäviensä tasalla, ei tiedollisesti, eikä taidollisesti, älytkää siis edes erota.
Erotkaa pellet
S.O.S. §
11176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
..hm eihän heillä siihen, itsekritiikkiin riitä äly, heidät pitää ohjeistaa eli erottaa.
Tämän kauden jälkeen ei enää voida puhua demokratiasta eikä lainkuuliaisuudesta.
Harmittaa niin vietävästi, että Katja Erkkilä lilluu ajopuuna änkyräukkojen perätuhdolla.
Hän on perusarvoiltaan henkilö, josta olen ennustamassa kansanedustajaa.
Mutta jos hän jatkaa hallituksessa, ja on huru- ukkojen tabulaattorina, eikä jätä eriäviä mielipiteitä, olen pettynyt.
Hänessä ei ehkä sittenkään ole sitä "glamouria".???
tikanmäki pätevin etuskuntaan ja vaikka rysseliin. on sopivan isot ympyrät
Meillä menee oikein hyvin,töitä riittää kaikille halukkaille on asuntoja ja ruokaa ja hengenravintoa tarvitseville.
kaikki huokaisivat helpotuksesta ,jostain syystä?
kun muuta mahdollisuutta ei ole. valitettavasti.
On kyllä ihme horinaa. Äänestäjät on valinneet laillisilla vaaleilla edustajansa jotka ovat valinneet hallituksen. Mitä v'tun valitusta nimettömiltä ja älyttömiltä kirjoittajilta. Vaalit ova t 4vuoden välein. Nyt mennään näillä tämä vaalikausi. Asettukaa ehdolle ja hoitakaa homma,älkääkä koko ajan valittako surkeuttanne, vai eikö teistä ole muuhun kuin itkemään koko ajan väärin menneitä pääöksiä kun ei muka muutakaan mahdollisuutta ole.
Eiköhän täällä pyöri vain muutama vellhousu, jotka yrittävät mustamaalata nykyisiä päättäjiä. Tusksin noita kirjoittajia on kuin pari kolme ja niilläkin näkyy ketunhäntä molemmista kainaloista.
Valitettavasti täällä kirjoittaa (ehkä tuo 3 tai 4) jatkuvaa haukkujaa, joille ei mikään passaa. Sopisi tehdä ja saada aikaiseksi, sitten ehkä voi arvioida, mitä toiset tekee.
Ei tällainen negatiivisuus mikä täällä ryöppyää ajoittain mitään rakenna.
Täällä näyttää kirjoittelen "kaatopaikka" mersun mies ihan yksikseen kun vaaleissa ei saanut kuin 13 ääntä.
Pitäisi kyllä tuolla äänimäärällä ymmärtää olla hiljaa eikä rehvastella kuin mikäkin keisari.
Maanataina ajleskeli ainakin sata kertaa kunnanviraston ohi, näkyiskö "meidän" Titaa jossakin, eipä tainnut näkyä...
tykkään huvittelusta :);)