Ulkomaiden ranskalaiset huusivat Ludvigin kuninkaakseen. Ludvighan katosi todella nuorena. Varmaan viisivuotiaana.
Hänen askeltensa merkit on häivytetty.
LUDVIG HUUDETTIIN
ei askelten merkkejä
4
161
Vastaukset
- näinpäs
Kuningasperheen nuorimmainen on nyt saanut nimen kolmantena nimen Louis eli Ludvig. Asiat alkaa tuleen ilmi. olemme kaikki yhtä melkein hämmentyneitä.
- ja nyt
Ludvig huudettiin Kuninkaaksi viisiuotiaana, Sen jälkeen hän katosi.
- legendan kertomana
Katosi ilmeisesti Suomeen.
- tasavaltalaiset ei t
Annon muutaman lantin romanikerjäläiselle. Hän huomasi sä olet ihan Arkkiengeli Mikaelin näköinen. Suku tulee Ranskasta ja Englannissakin on olleet Kuninkaita.Ja monet muutkin ranskan kielisestä Afrikast tulleet. käsittää. Kukaan suomalainen ei ole ikinä tajunnut mitään mutta he ovatkin tasavaltalaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476