Näistä seuraavista siis:
Venni
Olavi
Konrad
Jaakoppi
Jalmari
Aarre
Sulo
Hermanni
Iisakki
Vilmeri
Eevertti tai Evert
Edvin
Roy
Sukunimi alkaa Ööllä.
Äänestäkää pojalle nimi!
24
305
Vastaukset
- GoldenStar
Sulo tai Jalmari
- Lasse Sievinen
Äänestän Pertti-Keijoa.
- Oona Kiviranta
Kanada!!
- Susivatkain
Konrad Kuseppi Öllerönmäki
- yksi kiva
Aarre
- !!!
Yhdistellen:
Jaako Hermanni (Jaakko Hermanni)
Juho Iisakki
Olavi Aaretti
Venni Jalmari - Vainaa ehkä huomenna
Aarno, Kalmo, Vainaa
Hengetön, Ruumis, Toivo
Vainajan nimiä kastetaan nykypennuille...... lätsä päähän ja sätkäholkki pussihousun taskuun... tätä on nykynimet :/- Ap.
Kiitos äänestyksistä :) Ihmetyttää kyllä onko muu porukka täällä päissään vastailemassa ja purkamassa patoutumiaan. Vai lieneekö lauma teinejä. Äänestäkää nimi vaan ja saa toki avautua muustakin, mut mua henk.koht kiinnostaa vain nuo nimet :P että niitä lissää vaan!
- Seppo Taalasmaa
Ap. kirjoitti:
Kiitos äänestyksistä :) Ihmetyttää kyllä onko muu porukka täällä päissään vastailemassa ja purkamassa patoutumiaan. Vai lieneekö lauma teinejä. Äänestäkää nimi vaan ja saa toki avautua muustakin, mut mua henk.koht kiinnostaa vain nuo nimet :P että niitä lissää vaan!
Iso EI tuollaisille vetelys nimille! Nimen pitää olla miehekäs kuten Sonni, Karju tai Jytky !!
- Sisu on suolesta
Jytky Elna Annikki
- yöööööööööööö
Robert Edvin
Aare Olavi
Iisak Olavi
Edvin Olavi
Sulo Jalmari
Sisu Jalmari
Urho Hermanni
Olli Jalmari
Olli Hermanni
Onni Eevertti
Oiva Vilmeri
Otso Eevertti
Otto Edvin - Helena Kuula
Konrad Humidori Mäkinen
- minä vaan nainen
Olavi on nätti nimi! Vaikka Olavi Mikael, Olavi Edward, Olavi Samuel, Olavi Topias, Olavi Juhani, Olavi Juhana
- jenna.
Kusikonrad Örkkinen
HomoHermanni Örkkinen - ????
Olavi Edvin
Olavi Aaron
Olavi Jaakob
Olavi Werner
Olavi Valtteri
Olavi Eemil
Olli Kaleva - naksi
Olavi
Jalmari
Aarre
Sulo
Hermanni
Iisakki
Eevertti
Vilmeri
Nämä kunnon nimiä! Moni noista on myös minun suosikkilistalla. - Tsaiju
Jos sukunimi on tyyppiä Östersund/Östman:
Konrad Östersund
Evert Östersund
Jos sukunimi on tyyppiä Örjälä/Öllölä:
Aarre Öllölä
Sulo Öllölä- kuulehan nyt
suomalaisille sopii suomalaiset nimet huolimatta kääntämättömästä sukunimestä ettei tartte rupee leikkii ruottalaista ihan kokonaan
- Perusnimet kunniaan
Ei mitään noista. Yrittäkää nyt miettiä sitä ettei lapsen tarvitse hävetä ja joutua vaikka kiusatuksi. Menee jo yli tämä nykypäivän erikoisuuksien tavoittelu noiden nimien kanssa.
- Ap.
Kiitos teille jotka jaksoitte äänestää. Nämä on nimiä joista pidämme eniten, joten tturhaa te muut täällä kulutatte näppäimistöä muilla kommenteilla, joskin eipä noista haittaakaan ole. Äänestää voi vielä lisääkin, sukunimi on siis Ruotsalainen.
- -Urvelo-
Ap. kirjoitti:
Kiitos teille jotka jaksoitte äänestää. Nämä on nimiä joista pidämme eniten, joten tturhaa te muut täällä kulutatte näppäimistöä muilla kommenteilla, joskin eipä noista haittaakaan ole. Äänestää voi vielä lisääkin, sukunimi on siis Ruotsalainen.
No miten se aiemmin ö-alkuinen sukunimi onkin nyt yhtäkkiä Ruotsalainen ??
- urhollinen
Olavi Iisakki
Olavi Aarres
Aarre Olavi
Olavi Evert
Venni Elmeri
Urho Elmeri
Eetu Vilmeri
Vilho Elmeri- Goldenstar
Ai. Nyt sukunimi onkin sitten Ruotsalainen, eikä ööllä alkava? :o
- Primrose
Sulo Hermanni
Olavi Aarre Iisakki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160