mulla on tunne että kuolen seuraavan 5-vuoden sisällä

Eli en oo siis mitenkää masentunu tai näin Mut mulla on vaan niin vahva tunne,että kuolen pian joko mulle sattuu jotain tai tuun tekemään ittelleni jotain..
192336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

varmaan kiva tunne s:

Äänestä
  • Mm m, sellanen jännä olo, en jotenki pelkää enää mitää..

    Äänestä

Pelkäätsie kuolemmaa tai jottai?

Äänestä

Elä joka päivä niin, kuin se olisi viimeinen. (eihän sitä koskaan tiedä millon jättää maailman)

Äänestä

Hakeudu hoitoon välittömästi, kärsit paranoidi-skitsofreniasta. Tämä ei ole vitsi.

Äänestä

En pelkää kuolemaa ja en usko että kärsin yhtään mistään, luulisin :D ja ei just nyt tekis mieli hakeutua mihinkää hoitoon ku täs nyt on muutakin häslinkiä ja mun ja vanhempien välinen luottamuspula on suuri ja siis muutan toiseen kaupunkiin nyt maanantaina opiskeleen nii joku paranoidi-skitsofrenia hässäkkä auttais helvetisti tuota luottamuksen saavuttamista

Äänestä

Elä vaiha paikkakuntaa ennenkun oot selvittäny tonjutun varsinkin ton 'tai tuun tekemään ittelleni jotain..' -jutun. Kerro tästä sun jutust lähisille niin se on askel eteenpäin. Musta toi kuulosttaa joltai masennukselta ja se ei kyl oo hyväjuttu.

Äänestä
  • 5 vuotta
    1825 päivää
    43800 tuntia
    2628000 minuuttia
    157680000 sekunttia.

    Äänestä

Mulla on ihan samanlainen tunne olenko sairas

Äänestä

Itselläni on myös vastaava tunne, tai siis tunnen että kuolen nuorena siis että tuskin eläkeikää näen. En itselleni aijo koskaan mitään tehdä, Rakastan elää. Mutta
olen ollut monesti niin "lähellä" kuolemaa että tuntuu että sen on pakko jossainvaiheessa osua kohdelleen. Ihankun pelaisi jotain peliä kuoleman kanssa, ei kortit aina voi olla hyviä.

En tiedä että johtuuko se siitä että aikoinaan kävin hyvinkin lähellä kuolemaa.
Olin kolarissa ja tunsin kun aika melkein pysähtyi ympäriltäni, tunsin jokaisen osan kropastani mutta en kipua ja koko elämäni kelautui silmissä läpi missä kohtaa mietin jo että tässäkö tämä nyt oli. asiat tapahtui muutamassa sekunnissa mutta ne sekunnit tuntui minuuteilta. Lopulta iskeyden asfalttiin, pääpomppaa maasta irti ja iskeytyy uudelleen ( kiitos moottoripyöräkypärän) sitten tulee mustaa ja herään muutaman sekunnin päästä maasta.
paikalle lähetettiin elvytysyksikkö,paloauto ja poliisiauto ohjaamaan liikennettä, koska oli tullut useita puheluita pahasta kolarista.
Heräsin asfaltilta täysin vahingoittumattomana, ei edes naarmua.
Elvytysyksikkö totesi että tällälaisissa tapauksissa yleensä kuolaan koska olin ajannut suoraa 60km/h autoa päin mikä tuli eteen.

Kokemus oli ehkä kauhea mutta se antoi ison opetuksen elämässä että kaikki voi pysähtyä sekunneissa, en vaihtaisi sitä kokemusta koskaan.

Äänestä
  • Mulla oli vähän samanlainen juttu kun mulla jäi lihanpala kurkkuun. Kaikki mitä sä oot tehny kelautu parissa sekunnissa sun aivoissa. Onneks sain köhittyä sen pois....

    Äänestä

Hei vähä siistii! Mullaki on melkee samallainen tunne. Musta vaan tuntuu että oon puoliksi Bruce Willis ja puoliksi ninja-apina ja sit hyppelehdin aina joka päivä jossain pilvenpiirtäjien päällä.

Äänestä

HYI VITTU NÄÄ KUOLET!!! HAE APUA MEEDIOLTA, PAPILTA TAI JOLTAKI!

Mun poikakaverilla oli samanlaine tunne ja hän tiesi tarkkaa että kuolee kahe vuode pääst loppu syksyst päivänä jona ensilumi sataa. Ja sitte se sai epilepsia kohtaukse rappukäytävässä ja kuulemma kieri portaat alas ja halkas kallonsa! Ja sinä päivänä sato ensilumi! Se oli hirveetä ku sen vanhemmat soitti ja kerto mulle...

OON TOSISSANI! HAE APUA VIELÄ KU EI OO LIIA MYÖHÄISTÄ!

Äänestä
  • Oot kirottu, oletko oululainen? :)

    Äänestä

  • HeKeKee kirjoitti:

    Oot kirottu, oletko oululainen? :)

    Asun Oulus. Murreko paljasti? :)

    Äänestä

Kokeilkaa

Kiinalainen juttu: Tämä on aika merkillistä, mutta
kannattaa kokeilla, jos on uhrata 3 minuuttia aikaa.

Lohikäärmeen vuosi, joka toivottaa sinulle menestystä
ja onnea!

NOUDATA TARKASTI SÄÄNTÖJA - JOS FUSKAAT, TÄMÄ EI TOIMI
JA TOIVOT ETTÄ ET OLISI KOSKAAN TEHNYT SITÄ!!!
Vain 3 minuuttia ja tulet
hämmästymään! Henkilö, joka lähetti minulle tämän
kertoi,että hänen
toiveensa toteutui jo 10 minuutin kuluttua. MUTTA ÄLÄ
FUSKAA!!!
Älä lue etukäteen, noudata vain sääntöjä järjestyksessä.
Ota esille kynä ja paperia:
Kun sinua pyydetään valitsemaan nimi,
valitse sellaisten henkilöiden nimiä, jota oikeasti tunnet
ja laita mitä tulee ensimmäisenä mieleen!

1. Kirjoita ensin numerot 1-11 allekkain.

2. Kirjoita numeroiden 1 ja 2 viereen ihan mitkä
tahansa luvut mitä päähän pälkähtää.

3. Kirjoita numeroiden 3 ja 7 viereen kahden
vastakkaisen sukupuolen henkilön nimeä.

4. Kirjoita numeroiden 4, 5 ja 6 viereen kenen tahansa
nimet(esim.ystävät, perhe jne.).

5. Kirjoita neljän musiikkikappaleen nimet numeroiden
8, 9,10 ja 11viereen.

6. Ja nyt, toivo jotain.

Tulokset tulossa!

Tässä avain tähän kaikkeen:

1. Sinun pitää kertoa tästä viestistä niin monelle
henkilölle kuin kohdassa 2 lukee.

2. Henkilö, jonka nimi on kohdassa 3, on se jota
rakastat.

3. Henkilö, jonka nimi on kohdassa 7 on joku josta
pidät kovasti mutta et
oikein ota hänestä selvää

4. Se kenestä välität eniten on kohdassa 4.

5. Henkilö, jonka nimi on kohdassa 5 tuntee sinut
erittäin hyvin.

6. Henkilö, jonka nimi on kohdassa! 6 tuo sinulle
onnea.

7. Kohdan 8 melodia kuuluu yhteen kohdan 3 henkilön
kanssa.

8. Kohdan 9 melodia taas on henkilölle kohdassa 7.

9. Melodia kohdassa 10 kertoo luonteestasi ja
ajatuksistasi.

10. Ja kohdan 11 melodia on se joka kertoo asenteestasi
elämään.

Lähetä tämä viesti eteenpäin 10 henkilölle tunnin
kuluessa siitä, kun
olet sen itse lukenut. Silloin toiveesi toteutuu. Ellet
lähetä käy päinvastoin kuin mitä toivoit.
Erittäin merkillistä,
mutta se tuntuu
toimivan!!!

Äänestä
  • Miks vitus tääl on joku kiinalaine rakkaustesti? XD

    Äänestä

Vähän samanlainen tunne minullakin. :/ Kuinka usein sinulla on se tunne, että kuolet?

Äänestä

mul on tä ihan sama !!!!!!! ollu ihan pikkutytöstä lähtien jotenki iha selvää etten tuu elää pitkään, vaik oon sosiaalinen ym, oon vaan aina ajatellut itsestäänselvyytenä etten tuu näkee omien lapsieni kasvua tjs, koska kuolen nuorena :o ja mul on tää sama et viiden vuoden sisällä... tai niin aattelen pääni sisällä .. :o

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nelmaaaaaa kirjoitti:

Eli en oo siis mitenkää masentunu tai näin Mut mulla on vaan niin vahva tunne,että kuolen pian joko mulle sattuu jotain tai tuun tekemään ittelleni jotain..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu