Parisuhteessamme ongelmaksi on muodostunut se, ettei mies päästä minua tarkastamaan läppäriään. On suojannut koneensa salasanalla ja ties millä sormenjälki tunnuksilla.. Eihän hänellä pitäisi olla mitään salattavaa ja parisuhteessahan osapuolten pitäisi aina päästä katsomaan toisen viestit, selaushistoria etc. Siis mitä helvetin peliä tämmöinen?! Mies sanoo että työasioita, mutta en usko, ja kun salaillaan niin ärsyynnyn entisestään, vaadin ja uhkaan erolla..
Mielestäni käytökseni on täysin luonnollista mutta mies väittää että olen syyttä mustasukkainen. Ja sama salailu jatkuu muuten puhelimen kanssa, sekin on lukittu. Ai että sapettaa! kaikkien kavereiden miehet antaa kiltisti lukea viestit.
Mies ei päästä koneelle!
5
322
Vastaukset
- 1+9
MIespuolinen trolli se siinä kirjoittelee.
- naispuolinen.......
Palstan päivystäjänä sitten otit ja oksensit taas aivopierusi tänne, no sinultahan se näkyy käyvän, mielialasi vaan kovasti vaihtelee kun katselee avauksiasi, välillä esittelet asumustasi ja kohta haukut ihmiset pystyyn, oletko ajatellut kysyä lääkäriltä mitään oireisiisi sopivaa hoito tai lääkitystä.
- mflflfnfnf
No kula tommosen spermaviemärin antaa mitään tarkastaa.
- vapaus3
Käytöksesi ei ole luonnollista. Vaikka parisuhteessa oletkin niin yksityisyys ennenkaikkea. Itselläni nousisi "karvat pystyyn" moisesta stalkkauksesta ja laittaisin entistä varmemmin kaikki salasanojen taakse.
- 44556
Jos tuntuu että jotain on pielessä niin silloin ehkä on? Myöskään ei ole normaalia "tarkistaa" viestejä, mutta ei salailukaan ole ihan normaalia. Kyllä mun mies lukee sähköpostejaan vaikka sattuisin istumaan ihan vieressä, samoin jos ajaa autoa ja tulee viesti niin pyytää usein lukemaan sen hänelle. En kyllä urki hänen puhelintaan, eikä siihen ole tarvetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1606981
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264088- 473397
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1353138- 512906
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262286- 432256
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2722013Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt551975- 291856