Jokaiselle löytyy kengittäjä (M.A, M.T, G.F, V.K, M.A)

Börökki

Muhammad Ali < Mike Tyson < George Foreman < Vitali Klitschko < Muhammad Ali

MUHAMMAD ALI vs. MIKE TYSON:
–Joe Frazier näytti tyylin Muhammadin kukistamiseksi. Agressiivisuutta alkusoitosta lähtien, ei lainkaan armoa, päänliikettä ja voimakkaita iskuja jatkuvasti.
Muhammad Alilla oli suuria vaikeuksia Joe Frazierin kanssa ja Mike Tyson on nopeampi, voimakkaampi, räjähtävämpi ja agressiivisempi kuin Joe Frazier, jonka lisäksi MIke Tysonin päänliike on nyrkkeilyhistorian ylivoimaisesti paras.

Tyson voittaisi pisteillä tai erien 12-15 keskeytyksellä.

MIKE TYSON vs. GEORGE FOREMAN:
–Mike Tysonilla oli ongelmia voimakasiskuisia ja ulottuvia nyrkkeilijöitä vastaan, joilla oli kyky ottaa kovia lyöntejä leukaan ja painia pienempiä vastustajia kumoon.
Tysonin päästessä lähelle, hän olisi saanut kovia uppareita leukaansa ja sen jälkeen George olisi voimallaan töninyt Tysonin kauemmaksi.

Foreman voittaisi keskeytyksellä erissä 6-9.

GEORGE FOREMAN vs. VITALI KLITSCHKO:
–George Foreman oli voimakas ja ulottuva nyrkkeilijä, mutta Vitali on vielä pidempi ja isompi, ja huippujabilla varustettu. Vitalilla on myös uskomattoman kova leuka.
Vitalin kukistamiseksi tarvitaan joko vastaava koko tai uskomaton jalkatyöskentely.
Foreman tottui olemaan isompi mies ja nyt hän joutuisikin syömään jabeja koko illan ja Vitali sitoisi hänet syliinsä, mikäli Foreman sulkisi etäisyyden.

Vitali voittaisi pisteillä

VITALI KLITSCHKO vs. MUHAMMAD ALI:
–Muhammad Alilla oli ulottuvuutta ja uskomaton jalkatyö, sekä kyky ottaa iskuja vastaan hätääntymättä. Vitali on auttamatta liian hidas ja kömpelö jabittamaan Alia koko ottelua. Ali syöttäisi nopeampaa jabiaan Vitalille koko illan ja maustasi sitä suorallaan ja iskuilla vartaloon.

Ali voittaisi pisteillä

4

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja vielä kerran höpö

      ja höpö höpö

      • Börökki

        Eli olet ilmeisesti Janne Katajisto-fani ja väität, ettei kukaan pärjää Tolppolan Jannelle?


    • -kp-

      matseja entisten mestareiden kesken on spekuloitu aina.turhaa mutta kivaa!nämä matsit olisi pitänyt järjestää!ken norton-joe frazier rocky marciano-joe frazier sonny liston-george foreman larry holmes-george foreman david tua-mike tyson lennox lewis-riddick bowe!

    • Anonyymi

      Ei varmaan liity paljoo asiaan mut mun suosikki nyrkkeilijä on Joe frazier

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2447
    2. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1333
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    5. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      939
    6. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      828
    7. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    8. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      616
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    10. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      20
      529
    Aihe