Minulla on sellanen ongelma, että kun imetän nännini rohtuvat. Niistä tulevat aivan pinkit ja ne kovettuvat. Mikään rasva ei auta ja olen yrittänyt myös sijaisimettäjää. Eevertti poikani ei ole tästä toisen imettäjän maidosta pitänyt ollenkaan. On vain öisin puklannut maidot pois. Mikä siispä neuvoksi ? Eeverttihän on nyt siis puolivuotias reipas poika. Ei ole ollut muita ongelmia.
IMETYSONGELMA
4
104
Vastaukset
- kokemusta on
minulla on ollut hiukan samanlaisia kokemuksia. Olen käynyt lääkärissä mutta he eivät osanneet auttaa. Löysin kuitenkin apteekista bepanthen rasvaa ja se on auttanut tosi paljon! käyppäs ostamassa sitä. Toivottavasti minusta oli apua :)
- leenamarianne82
Jaa-a, mitäpä tuohon nyt osaisi sanoa. Itselläni ei ole kokemusta imettämisen ongelmista, kaikki on sujunut aina hyvin. Mutta jos nännit kuivuvat ja ovat arat, suosittelen visiittiä ihotautilääkärille. (:
- Huolestunut odottava
Voisikohan minulla ilmetä samoja ongelmia? Olen 6kuulla raskaana oleva kolmekymppinen nainen, ja minulle heräsi tämän luettua pelko siitä, että itsellänikin voisi ilmetä samankaltaisia oireita. Lapsista minulla ei ole aiempaa kokemusta saatika imettämisestä, lapsi siis ensimmäinen. Kysymyksiä siis herättää mihin nämä oireet liittyvät?
- hmh
Huolestunut odottava kirjoitti:
Voisikohan minulla ilmetä samoja ongelmia? Olen 6kuulla raskaana oleva kolmekymppinen nainen, ja minulle heräsi tämän luettua pelko siitä, että itsellänikin voisi ilmetä samankaltaisia oireita. Lapsista minulla ei ole aiempaa kokemusta saatika imettämisestä, lapsi siis ensimmäinen. Kysymyksiä siis herättää mihin nämä oireet liittyvät?
uskon että myös lapsen syljen laadulla voi olla vaikutusta yhtä paljon kun sinun ihotyypilläsi. Ei ole varmaa tuleeko oireet vai eivät joten odottele rauhassa lapsesi syntymää. Onnea äitiydestä ja esikoisesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302816Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa97997