Minulla on sellanen ongelma, että kun imetän nännini rohtuvat. Niistä tulevat aivan pinkit ja ne kovettuvat. Mikään rasva ei auta ja olen yrittänyt myös sijaisimettäjää. Eevertti poikani ei ole tästä toisen imettäjän maidosta pitänyt ollenkaan. On vain öisin puklannut maidot pois. Mikä siispä neuvoksi ? Eeverttihän on nyt siis puolivuotias reipas poika. Ei ole ollut muita ongelmia.
Vastaukset 4
- kokemusta on
minulla on ollut hiukan samanlaisia kokemuksia. Olen käynyt lääkärissä mutta he eivät osanneet auttaa. Löysin kuitenkin apteekista bepanthen rasvaa ja se on auttanut tosi paljon! käyppäs ostamassa sitä. Toivottavasti minusta oli apua :)
- leenamarianne82
Jaa-a, mitäpä tuohon nyt osaisi sanoa. Itselläni ei ole kokemusta imettämisen ongelmista, kaikki on sujunut aina hyvin. Mutta jos nännit kuivuvat ja ovat arat, suosittelen visiittiä ihotautilääkärille. (:
- Huolestunut odottava
Voisikohan minulla ilmetä samoja ongelmia? Olen 6kuulla raskaana oleva kolmekymppinen nainen, ja minulle heräsi tämän luettua pelko siitä, että itsellänikin voisi ilmetä samankaltaisia oireita. Lapsista minulla ei ole aiempaa kokemusta saatika imettämisestä, lapsi siis ensimmäinen. Kysymyksiä siis herättää mihin nämä oireet liittyvät?
- hmh
Huolestunut odottava kirjoitti:
Voisikohan minulla ilmetä samoja ongelmia? Olen 6kuulla raskaana oleva kolmekymppinen nainen, ja minulle heräsi tämän luettua pelko siitä, että itsellänikin voisi ilmetä samankaltaisia oireita. Lapsista minulla ei ole aiempaa kokemusta saatika imettämisestä, lapsi siis ensimmäinen. Kysymyksiä siis herättää mihin nämä oireet liittyvät?
uskon että myös lapsen syljen laadulla voi olla vaikutusta yhtä paljon kun sinun ihotyypilläsi. Ei ole varmaa tuleeko oireet vai eivät joten odottele rauhassa lapsesi syntymää. Onnea äitiydestä ja esikoisesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1941855
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.117977Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo127902En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset210704- 135656
- 60655
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21624Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57602- 38568