Olen 14 vuotta ja 8 kk ja olen tehnyt 3 positiivista raskaustestiä, eli olen varmasti raskaana, ja testien mukaan 7 viikolla. En tiedä miten kerron vanhemmilleni ja onko totta ne tarinat mitä olen kuullut että jos saa lapsen ennen kuin on 16 niin otettaisiin huostaan siitä että minun vanhempani olisivat osallistuneet johonkin lapsen laiminlyöntiin, sillä voin ihan rehellisesti sanoa että olen saanut hyväm kasvatuksen ja ihan omaa tyhmyyttäni olen raskaana! En todellakaan suunnittele aborttia enkä kyllä adoptiotakaan. Haluan pitää lapsen mutta voiko olla että minun lapseni otettaisiin huostaan minulta koska olen niitäåäkin kuullut jonkun sanovan? Kiitos asiallisista vastauksista!:)
Sosiaaliviranomaiset
5
258
Vastaukset
- mipsit
Noi on sellasia höpö höpö juttuja. Saat pitää lapsen, mutta jos vanhempasi eivät halua ottaa sinusta vastuuta niin teidät sijoitetaan luultavasti ensikotiin.
- pro.
Niin...testit ei viikkoja kerro.
- neljäsvaimo
Mikä ihmeen jären köyhyys näillä tytöillä on,kuvitellaan ihan ihme juttuja.Pystytään muka lapsi elättämään,vaikka ei pystytä edes itsestä huolehtimaan.Jossain telkkari ohjelmassa oli amerikasta näille semmosia vauvanukkeja jotka oli ohjelmoitu toimimaan vauvan tavoin.Se annettiin tytölle ja kyllä oli jonkun viikon päästä todellisuuteen tipahtaneet.Ja seksi homma ei kuulu semmosille jotka ei edes ehkäsystä ymmärrä.Muslimi ukon te tarvitsisitte ja sen neljäneksi vaimoksi,kyllä ne kolme ensimmäistä vaimoo tedät ruotuun pistäs.Kun ei äitinne oo siihen kyenneet.
- mipsit
neljäsvaimo kirjoitti:
Mikä ihmeen jären köyhyys näillä tytöillä on,kuvitellaan ihan ihme juttuja.Pystytään muka lapsi elättämään,vaikka ei pystytä edes itsestä huolehtimaan.Jossain telkkari ohjelmassa oli amerikasta näille semmosia vauvanukkeja jotka oli ohjelmoitu toimimaan vauvan tavoin.Se annettiin tytölle ja kyllä oli jonkun viikon päästä todellisuuteen tipahtaneet.Ja seksi homma ei kuulu semmosille jotka ei edes ehkäsystä ymmärrä.Muslimi ukon te tarvitsisitte ja sen neljäneksi vaimoksi,kyllä ne kolme ensimmäistä vaimoo tedät ruotuun pistäs.Kun ei äitinne oo siihen kyenneet.
Niin paitsi et muslimi maissa naiset avioituvat huomattavasti aikasemmin pakosta, ja lapset myöskin hommataan alaikäisenä, juurkin toi 14 on niille semmonen hyvä alotteluluku. Niin ja vaimoo saa raiskata ja hakata. Helvetti mikä ihannoinnin kohde sulla!!
- Lasta haluava...
Kyllä mä olen ostanut niitä testejä mitä on telkkarissakin mainotettu että kertoo oletko raskaana ja millä viikolla. Vielä ei ole onnistanut:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813192Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen843648Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952914Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511319Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979