MietinMitä

minä haluan. Tahdon haudata tän ikävän ja rakkauden häntä kohtaan jonnekin missä se ei tahdo tulla esille. Ei se tunne kuole, ja opin sen kanssa elämään vaikka joskus sattuu ihan liikaa. Niin kuin silloinkin.
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaikeaahan se on mutta opittava se vaan on.

Äänestä

Luulin, että olin jo oppinut hautaamaan vaikka olen jo paljon vanhempi...mut tajusin olleeni väärässä ja se ahdistaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toiveeni kirjoitti:

minä haluan. Tahdon haudata tän ikävän ja rakkauden häntä kohtaan jonnekin missä se ei tahdo tulla esille. Ei se tunne kuole, ja opin sen kanssa elämään vaikka joskus sattuu ihan liikaa. Niin kuin silloinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu