Pidempään olen pohtinut laittavani kesäkaudeksi hieman urheilullisemman auton perheen harrasteautoksi ja tuollaiseen nyt törmäsin. Millaisiahan kokemuksia tuosta on sen omistaneilla..korjureilla yms. asiasta tietävillä? Kiitokset kaikesta asiallisesta palautteesta.
Kokemuksia
Chervolet Alero
2516
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Alero on hienosti muotoiltu keskikokoinen käyttöjenkki jokapäiväiseen ajoon.
Eikö kannattaisi katsella vaikka tuonti camaroja tai firebirdejä ~93->. Avonakin tarjolla vaikka kuinka, edullisiakin ovat.
Tässä yhteydessä ymmärtäisin jo sanat sporttisempi ja harrasteauto. Aleron yhteydessä sanojen merkitys jää minulle vieraaksi.
Iso moottori tekee ajosta toki jouhevaa, mutta...
alero suomessa chevyn nimellä markkina syistä mutta oikeasti se on oldsmobile. ei nimi autoa pahenna mutta muutama toistuva vika on ollut esillä. etu pyörän laakereita on uusittu jopa 60000 km välein ja radion toiminta takalasin lämmittimen kanssa on ollut pienehkö ongelma. radion antenni on integroitu takalasin lämppäriin eikä moduli joka jakaa virtoja kestä kuormitusta vaan liittimet toisinaan sulaa. ei iso ongelma mutta esiintynyt toisinaan.