Millaista ( merkki, vahvuus) antibioottia olette saaneet borrelian hoitoon ja minkä mittaisia kuureja? Selvisittekö yhdellä kuurilla, vai pitikö syödä useampi?
Itse sain Doximycin 100 mg, 2 tabl/pv ja 15 päivän ajan. Lääkkeet on jo ostettu, huomenna pitää vaan käydä verikokeissa, jonka jälkeen voin kuurin aloittaa.
Borrelian hoito
jumi6
1
91
Vastaukset
- borrekesä
Borrelioosi ei taida olla kovinkaan paljoa ihotauti, mutta kyllä sen pitäisi alkuvaiheessa parantua helposti parin viikon antibioottikuurilla.
Testeissä ei välttämättä näy, mutta jos on ilmaantunut halkaisiltaan vähintään 3 sentin laajeva ihottuma, se on varma merkki, ja silloin on paras hankkia lääkekuuri sanoi lääkäri mitä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t826511- 353571
- 443118
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402332Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282201- 1212107
- 1902062
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292019- 401882
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241638