'Permanent' on englantia ja tarkoittaa pysyvää. Haluaisin kysyä että kun kerran on teettänyt ruostesuojauksen alan liikkeessä, niin onko uusintakäsittely todella tarpeen? Jos on, niin voitteko ystävällisesti perustella. Oudoksuttaa, että suojauksen yhteydessä ei uusintakäsittelystä puhuttu. Pitänee lukea suojaustakuu uudestaan. "Takuu" antaa väärän käsityksen toimenpiteen kestävyydestä. Onko niin, että takuu on suojauksessa voimassa vain, jos asiakas käy uusintakäsittelyissä. -Tästä tuli nyt epäluottamus koko ruosteenestokäsittelyä kohtaan. Onko todella niin asian laita, että suojaus on kuin permanentti? Permanentti tarkoittaa pysyvää ('permanent' engl.). Permanentissa laitetaan kestokiharat, jotka tosin kestävät vain, jos asiakas käy uusintakäsittelyissä melko lyhyin aikavälein.
Rustesuojaus kuin permanentti?
2
180
Vastaukset
- Briljant
Ikuista on vain timantit, oikein käsiteltynä.
Jos aikoo hopan käyttöikää jatkaa, on suojaus tehtävä ja uusittava muutaman vuoden välein. Tekniikkaa uusitaan helposti kunhan osia on saatavilla, ruostevauriokorjausten hinta pompsahtaa jossain vaiheessa auton arvoon nähden niin että homma ei enää ole järkevää.
Ostin aikanaan käytetyn auton, iältään 12 vuotta. Takasivuikkunassa kolme ruostesuojaustarraa. Tuttavapiirissä oli samanlainen ilman tarroja. Päällepäin kumpikin oli samannäköisiä, altapäin ei.
Ei ne permanentit tyttösten päässäkään ikuisuuksia kestä. - suorat kutrit
Kiitos vastauksesta. Joo, vitsi onkin siinä että permanentti tarkoittaa pysyvää, kestävää. Eli taitaa näissä yhteyksissä tarkoittaa, että pitää käydä uusimassa pysyvästi, ikuisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203375Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112798- 282454
- 421847
- 511709
- 411441
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101438- 91431
- 521315
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621135