Varo keskustan kirppistä, voit joutua rikolliseksi? Siellä voi ostaa ja myydä, melkeinpä mitä vain, mutta rahat menevät suoraan keskustapuolueelle. Poliisi tutkii asiaa. On todennäköistä ja syytä epäillä, että kysymyksessä on eräänlainen huijaus. Suositus, ole varovainen. Tämä on yleinen lehtitieto 12.8.2013.
Varo keskustan kirppistä
Joko se taas alkaa
5549
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Kepu pettää aina" sanonta ei minnekkään häviä. Se on ja pysyy.
Aika outoa, jos miljärdööri alistuu kirppisbisnekseen? Pitääkö kansan omaisuus siirtää sitä kautta siirtää puolueelle sen velkoihin.
"miljärdööri" siis Antti H. vai Poju Z? Siinä Suomen ainoat miljardöörit. Vai jäikös kirjoittajalta lyhyt matikka kesken?
Jos paljastuu, että moinen on lainvastaista, niin voi rintakivut vaan lisääntyä. Kaikkeen sitä pittää sotkeentua rahamiesten?
En ole kepua äänestänyt siitä lähtien kun eu-hun liityttiin, antoivat katteettomia lupauksia jotta kansanäänestys olisi heille mieleen. Nykyään vielä suuremmalla syyllä en äänestä, syynä tämä hullu ja järjetön jätevesiasetus jota helsinkiin paennut Kuhmolainen silloinen ympäristöministeri sai heikot syrjäkylien ihmiset ostamaan toimimattomat ja kalliit laitteet. Sitä ihmettelen miten lyhyt on ihmisten poliittinen muisti kun katsoo kepun kannatuslukuja. Pyydän HERÄTKÄÄ.