Onko muilla havaintoja saksan rekisterissä ( numerot xx-xx-723) olevasta sinisestä pakettiautosta jota ajoi valkopäinen vanhempi mies.
Huomasimme sen ajavan paikkamme ohi ja palasi jonkinajan kuluttua takaisin ja pysähtyi tutkimaan omaisuuttamme mm. työkone ja veneitä.
Menin paikalle ja kysyin mitä asiaa hän vastasi ( englanniksi) että vain katselee ?!
Onkohan ennakkotiedustelija !?
Eli 12.8. ja siinä alkuillasta tämä tapahtui.
Liikkuiko muuallakin tämä saksalainen pakettiauto ?!
Tarkkailunko kohde
3
257
Vastaukset
- Ilmoitin poliisille
Punainen farmariauto täynnä romaneita on myös ajellut monta kertaa talomme ohi. Pysähtynyt kolmesti viime lauantaina kadulle. Kävellessäni kohti, seurue lähti.
Taitaa olla enemmämkin tiedustelijoita. - Ålö
Kertokaas tarkemmin, missä päin liikkuivat? Parainen on valtavan laaja ja olisi hyvä tietää, mistä kaikkialta rikosliigat hakevat sopivia kohteita.
- Ehkä näin on
Mun tietojen mukaan on liikkunut muuallakin. Tätä epäilyä tukee se, et on tullut Suomeen muualta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233093Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 65656Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3613Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32561Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35537- 36485
- 40481
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3479Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3470Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es17465