http://www.iltalehti.fi/leffat/2013081317361820_le.shtml
tästä oli siis kyse
http://fi.wikipedia.org/wiki/Djatlovin_solan_onnettomuus
Tapahtuma on mielenkiintoinen, saas nähdä onko Rennyn leffa mielenkiintoinen.
tästä oli siis kyse
http://fi.wikipedia.org/wiki/Djatlovin_solan_onnettomuus
Tapahtuma on mielenkiintoinen, saas nähdä onko Rennyn leffa mielenkiintoinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Venäläisiä dokumentteja siitä on olemassa. En tiedä löytyykö youtubesta.
Dyatlovs pass RennyHarlin Movie teaser.
http://www.youtube.com/watch?v=PP_Zxm3BeeE
Mikä tuossa pitäisi olla kiinnostavaa tai edes mainitsemisen arvoista?. Onhan tyyppi tehnyt monta muutakin floppia.
Alkuperäinen tositapahtumiin perustuva aihe on mielenkiintoinen ja Neuvostoliiton virallinen raportti sanoo "tuntematon voima ajoi heidät ulos"
Elokuva sivuaa tuota tositapahtumaa. Pelkään kyllä myös että leffa on pettymys mutta legenda ei koskaan kuole.
Ainoat tuntemattomat voimat olivat kirgiisejä. Minusta siinä ei ole vähääkään mielenkiintoista.
Maaginen Kimmo on ratkaissut tämänkin tapauksen paranormaaleilla kyvyillään. Miksei Venäjällä käytetä kimmoja apuna kun he eivät kyenneet edes rikostutkijoiden ja lääkäreiden avulla ratkaisemaan mysteeriä.
Neukkula oli neukkula....
Nimekäs tiedemies toteaa ettei löydä luonnollista selitystä niin skeptikko toteaa: "niin sehän on hörhö tuo koko ukko ei sitä kannata uskoa se oli kirgiisien suokaasu - maavalo illuusio -hoax - kahdella majakalla plus laskeutumisvaloilla varustettuna"
Joukkoitsemurha?!Kuuluivatko johonkin lahkoon?