Uskomattomia tarinoita Kekkosesta ja Kalle Kaiharista Martti Huhtamäen kirjassa.Uusi kirja ilmestyi juuri ja luin sen. Huhtamaki perustaa tarinointinsa omiin kokemuksiin ja sisäpiirin tietoihin. Kysymyksiin vastataan ja ei mitää huhua, mitä Tampereella niin lahjakkaasti viljellää. Mara oli aikoinaa mm. Ilrasanomien pitkäaikainen päätoimittaja.
KAIHARISTA + UKK Mara puhuu omiaan
Aitomies+
6
329
Vastaukset
- 54377
Hyva lukea muutakin kun juoruja.
- jaskanveli
Maralla olikin ylivoimaiset lahteet asiassa.
- Kaketia
Melko mielenkiintoista luettavaa kieltämättä... tarinat lapista kuuluu parhaimmistoon :)
- iIIuminatus
-kyllä on salaperäisiä kommentteja kun yhtään konkreettista juttua ei mainita,,,perustakaa ihmeessä salaseura.:)
- outolintu*
50-luvulla ilmestyi omakustanne - Totuuden torvi- Siinä kerrottiin kuinka Urkki ja Kalle tappelivat Anita Hallamasta. Kalle tökkäsi puukolla. Uutisena kerrottiin Urkin olevan umpisuolikleikkauksessa.
Tämä ainakin on totta,.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669237Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.206472Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795836Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294866HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.834483Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894271"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760