Hei vaan kaikki keskustelijat.
Ihan mielenkiinnosta haluaisin tietää onko kellään muulla samanlaista ongelmaa, eli marsun nenässä (ei sieraimessa vaan "nenän päällä") on sellainen patti.
Eli patti on ikään kuin "nuppu" koska sen kiinnityskohta nenään on pieni ja kapea, mutta patti itsessään on iso ja pyöreähkö. Eli muistuttaa muodoltaan vähän sientä.
Patti on karvaton, ihon värinen, ei vuoda mitään. Eikä näytä haittaavan marsun elämää millää tapaa. Mutta siinä se on ja möllöttää. Aiemmin on kerran ollut tämmöinen, mutta se lähti pois kun putsailin sitä Betadine-liuoksella. Nyt Betadine ei muuta tilannetta parempaan eikä huonompaan.
Eläinlääkäriin on jo varattu aika, mutta olisi ollut kiva tietää muiden kokemuksista. Minua askarruttaa, että voisiko se olla kasvain?
nenässä patti
Sari
4
677
Vastaukset
- *marsu-fani*
hyi ookko jo käyny eläinlääkärissä???????? ei mun marsuillamitenkää näppyjä ooo!?miten kävi
- Sari
Patti todettiin eläinlääkärissä syyläksi. Sen alkuperästä yms. ei ole tietoa. Se leikattiin nukutuksen yhteydessä sähköveitsellä pois. Kaikkea sitä näkeekin kun vanhaksi elää :-)
- mitsu666_
mistä voi johtua että marsuni nenässä on näppylöitä?
- Anonyymi
Mitä pitää tehdä kun marsun nessä on patti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1482172
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171830"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75995Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa175840