Tunkki se ajoi!

Mitä epäselvää siinä nyt muka on!!
8423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin kun sai vielä ajo-ohjeita Jarnalta. Sääliksi vain käy koiria, joita naapurit olivat nakeilla kuulemma luoksensa houkutelleet! Tehkööt itse mitä tykkäävät, mutta viattomia luontokappaleita ei mukaan!

Äänestä

Koiraparat :( Eikö tuollaisille voi jo antaa eläintenpitokieltoa!

Äänestä

Rattijuopot vaarantavat muiden terveyden ja hengen. Ei siis voi tehdä, mitä itse tykkää!

Äänestä

Iltamakasiini 11.8.2013:

”Tukiainen: Annoin poliisille valheellisen lausunnon – kaduttaa

Tukiainen joutui viikonloppuna vakavaan tilanteeseen

- Sanoin olevani syyllinen asiaan, jota en kuitenkaan ollut tehnyt, Johanna Tukiainen toteaa.

Johanna Tukiaisen viikonloppu oli jälleen tapahtumia täynnä. Hänen mukaansa poliisille antamansa lausunto oli virheellinen. Tapausta hän ei sunnuntaina halunnut tarkemmin kertoa.

- Annoin poliisille valheellisen lausunnon. Sanoin olevani syyllinen asiaan, jota en ole tehnyt, Johanna Tukiainen sanoo.

- En uskalla kertoa tarkemmin. Tämä kaduttaa. Tämä tapahtui viikonloppuna. Tilanteeseen sekaantui useita ihmisiä. Minua uhkailtiin, joten sen jouduin tekemään. Minulla on muutenkin syytteitä ihan tarpeeksi ilman tätäkin.

Johanna oli keikalla Karkkilassa, joka puolestaan meni hänen mukaansa oikein hyvin.

- Julia on tällä hetkellä Miamissa. Ystäväni kutsui hänet sinne. Hänellä alkaa kohta kosmetologikoulu.”

Artikkeli: http://iltamakasiini.fi/tukiainen-annoin-poliisille-valheellisen-lausunnon-kaduttaa/

Äänestä

Elama on!!!

Äänestä

NYT ALKAVAT VÄLIENSELVITTELYT Tuksun, mustalaisten ja Jarna Lahdenvuon kesken. Iltamakasiini raportoi 18.8.2013:

”Johanna Tukiainen: Tämän väärän todistuksen annoin poliiseille

Johanna Tukiainen peruu lausuntoaan poliisille.

Johanna Tukiainen kertoi peruvansa lausunnon, että hän olisi ajanut autoa humalassa. Tapaus sattuu selkkaukseen, joka tapahtui Riihimäellä.
Samoihin aikoihin hän on kertonut julkisuudessa autonsa varastetun.
Myöhemmin hän on todennut autonsa löytyneen, mutta että se hinataan takaisin Jollakseen avainten katoamisen vuoksi.

- En ajanut autoa humalassa. Sanoin poliiseille väärin, koska pelkäsin uhkaavan tilanteen edessä.”

Lähde: http://iltamakasiini.fi/johanna-tukiainen-taman-vaaran-todistuksen-annoin-poliiseille/

Tapahtumien todennäköinen kulku.

Yöllä 8.-9.8 Tukiainen oli Sitikan haltijana luovuttanut ajoneuvon humaltuneelle ja lääkeövereissä olleelle Lahdenvuolle, joka täräytti autolla ajoradan ulkopuolelle. Kaksikon ollessa liikkeellä yleensä juuri Lahdenvuo ajaa autoa, koska hänellä on enemmän ajotuntumaa.

Auto siis kolaroitiin, ja käsillä oli Iso Ongelma ja paljon pelissä.
Tukiainen maaniteltiin ja uhkailtiin ottamaan syy onnettomuudesta kontolleen, ja Lahdenvuo poistui nopeasti paikalta (varmaankin) Kyösti Hedmanin asuntoon. Päätettiin siis uhrata Tukiainen, joka ei tajunnut tilannekuvaa övereissään yöllä.

Niinpä hän otti niskaansa törkeän rattijuopumuksen ja ajokiellon uhan. Näin Lahdenvuo, joka poistui paikalta, ei saane mitään rangaistusta, vaikka todennäköisimmin ajoi autoa, ja hänen huurunsa ehtisivät joka tapauksessa haihtua, jos asiaa myöhemmin selviteltäisiin.

Poliisi korjasi Tukiaisen Sitikan luota Hämeenlinnan putkaan omakohtaisesti selviämään ja asian selvittämiseksi. Tukiainen saapui 9.8. iltapäivällä Hämeenlinnasta suoraan Vantaan käräjäoikeuteen edellisyön likaiset rytkyt päällään, mutta ilman kenkiä, jotka olivat kadonneet ennen kolaria pissisretkellä Riihimäen pöheikköihin.

http://2.bp.blogspot.com/-vyAQf5VExrY/UgfNXqw0IeI/AAAAAAAAAuY/Am4UCiABxj8/s1600/rrr.jpg

Äänestä
  • Molemmat, kuski ja ajoneuvon haltija, saavat rangaistuksen - ja kaiken kukkuraksi tästä saadaan asianosaisten välille hyvä soppa, joka porisee ainakin yhden vuoden...

    Äänestä

Tunkki ajoi!!!!!!!!!!!!!111111111

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varma tieto kirjoitti:

Mitä epäselvää siinä nyt muka on!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu