Huomasitteko P S ilmoituksen Pyhäjärven ja Hoopooojärven elakeliittojen yhteisestä tupaillasta.
Onko illan aiheena kuntaliitos ?
Aihe sopisi ainakin loistavasti puheenjohtaja paavon imakoon.
Sehän muistetaan 5 vuoden takaisista suurhaapajärvi-selänne aikeistaan, loppukanetilla "josliitosta ei nopeasti niin sitten väkisellä hivuttamalla"
Onko illan aiheena kuntaliitos ?
Aihe sopisi ainakin loistavasti puheenjohtaja paavon imakoon.
Sehän muistetaan 5 vuoden takaisista suurhaapajärvi-selänne aikeistaan, loppukanetilla "josliitosta ei nopeasti niin sitten väkisellä hivuttamalla"
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ja vielä Eläkeläiset ry.samaan liittoon niin sekin varmaan sopii herralle
Eläkeliittohan on kepulaisten liitto, joten sopii kuvioihin. On esiliina kuin aikanaan SKDLoli kommunisteille.
Kyllähän Hän on suuruuden hullu ainakin joten lisä väkeä elakeliitolle kaivannee.
Jotkut meitä on ovelia ja jopa röyhkeitä. Samalla ovat muka tykö työntyviä.
miten niitä joka palllille riittääkin???
Eläkeliiton kerhoissa ja matkoilla en ole törmännyt politiikkaan ,on ikäihmisten yhdessä olola ja virkistystä, Monet yksinasuvat tapaavt tuttavia ja puheensorina täyttää kerhotilan JOka muuta luulee , tervetuloa mukaan ,niin tulet huohmaan todellisen tilanteen jossa politiikkaa ei ole mukana
Et vain huomaa, mistähänsyystä kaikkipuheenjohtajat aina valtakunnantasolta paikallisyhdistyksiin saakka ovat kaikki kepulaisia, vai tiedätkö muitakin, jos tiedät niin tuo nimi esille!
Eläkeliiton johto vaihtuu muutaman vuodenvälein ei mikään ikuisuuksia kestävä.Vapaaehtoistyötä .Hakeutu jäseneksi eikukaan kysele puolekantaa.Ei puoluepolitiikkaa vaan ikääntyneiten ihmisten yhtessäoloa ,matkustelua ja virkistäytymistä Jäsenistöön varmaan kuuluu laitasta laitaan mummoja ja vaarija .Kerhoisa 2/ 3 osa naisia ja 1/ 3 miehiä .miehet muuttaneet kirkon kalmistoon .
Eläkeliitto on kepulainen, Eläkeläiset vasemmistoliittolainen ja Seniorit kokoomuslainen. Eivät ole siis puoluepoliittisesti painottuneita. Eikun mukaan.
http://pohjois-pohjanmaa.elakeliitto.fi/yhdistykset/pyhajarvi/etusivu/
http://www.elakelaiset.fi/fi/Yhdistykset alueittain/Jokilaaksojen Aluejärjestö/
http://pyhajarvi.senioriyhdistys.fi/
Olen muka ollut noiten kolmen tilaisuuksissa eläkeläiset ry järjästämissä tansseissa hotelilla ,senjorien teatterimatkoilla ja eläkeliiton kerhoissa ja matkoilla Eikä ole tarttunut mukaan puoluepolitiikkaa .
Mitä tuossa eläkeliiton esittelyssä on Pyhäjärven seurakunta.
Klikkaamalla Pyhäjärven seurakunta eläkeliiton sivuilla pääset suoraan
seurakuntaan.
Laittakaapa eläkeläikset ja seniorit joku tukinimi esittelyynne.
ehdottaisin vaikka: Pyhäjärven kaupunki
Kohta pääsöö puolukkaan toverit!