Miten käy Julian Thaimaa-matkan?

Johanna ja Julia on bookattu jouluna Thaimaahan keikkailemaan mutta noinkohan Julian hanipöö päästää mielittyään reissuun kun tietää millainen rymyreissu siitä olisi tulossa? Koska Julia on vetonaulana lähes yhtä tärkeä kuin siskonsa keikkajärjestäjät varmasti pettyisivät mikäli paikalle saapui sikin pelkästään Johanna. Voi jopa olla että Julian puuttuminen torpedoisi koko Thaimaa-kiertueen.

Mitä palstan näädät veikkaa, tuleeko Tukiaisten Thaimaa-kiertueesta mitään?
20567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Missä sellaista tietoa on että ne on jonnekin Thaimaahan buukattu? Onko vain tukiaisen juttuja, kuten sekin että olisi Sikabileiden pääesiintyjä? Vaikka ei koko tapahtumassa ole edes mukana. Eikä Tuksu voi minnekään Thaimaahan lentää, sillä on ahtaan paikan kammo! Siksi se ei voi mennä vankilaankaan.

Äänestä
  • Ei tainnut ajatella ihan tarkkaan, tuota kammoaan.......kusee taas omille nilkoilleen, ettei tosikaan....

    Äänestä

  • Hehheeeeeeeeee kirjoitti:

    Ei tainnut ajatella ihan tarkkaan, tuota kammoaan.......kusee taas omille nilkoilleen, ettei tosikaan....

    Olihan Tuksu viimevuonnakin Thaimaassa. Mitä te oikein lässytätte lentopeloista???

    Äänestä

  • ööö tota kirjoitti:

    Olihan Tuksu viimevuonnakin Thaimaassa. Mitä te oikein lässytätte lentopeloista???

    Mistään lentopelosta lässytetä, vaan ahtaan paikan kammosta.

    Tuomarin lukiessa Johannalle tuomiolauselmaa (60 vrk vankeutta), niin Johanna sai likimain paniikkikohtauksen ja kertoi tuomarille kuolevansa vankilaan, koska hänellä sanojensa mukaan on ahtaan paikan kammo. Tietenkin Johannan kohdalla se ahtaan paikan kammo häviää lentokoneessa, mutta vankilassa se iskee päällensä.

    Äänestä

Ei kiinnosta pätkääkään mielikuvitusreissut.

Äänestä
  • Ja minua ei kiinnosta pätkääkään Jullen mielikuvitushanibööt. Ja eiköhän tuo nainen ole jouluun mennessä jo muutaman kerran vetäny ittes sairaalakuntoon.

    Äänestä

Eiköhän se ole jo ensi viikolla Helsingin Hilttonissa maisemallisessa huoneessaan. Kun on kuukauden ollut ilman alcoa ja sitten äkkiseltään vetäsee kunnon ruskalastin, niin siinä menee kaikki arvot sekasin. Voi olla peräti ettei enää selviä hengissä siitä kiekauksesta. Mutta sen se tekee kuitenkin, unohtuu taas koulut ja hanipööt kun Jollaksessa pannaan parhaanrakkaan kanssa haisemaan.

Äänestä

Hyvin ehtii viikon reissun tehdä ennen kevätlukukauden alkua.

Äänestä

hahhaa. eikai sossu sellaisia matkoja maksa ellei kuulu kevan hallitukseen?Taitaa olla muut tripit noilla naisilla?

Äänestä

Ja eiköhän tuo isompi ole matkustuskiellossa.

Äänestä

Johanna Tukiainen Facebookissa 13.9.2010:

"Lähde Thaimaahan, sieltä saa ilman reseptejä diapameja! Aah.... Mikä paratiisi!"

Äänestä

  • Iltamakasiini 24.11.2013:

    ”Johanna Tukiainen: ”Syön masennuslääkkettä”

    Ongelmia!

    Johanna Tukiainen myöntää vastoinkäymisten vaikuttaneen hänen mielialaansa niin paljon, että masennuslääkkeeseen turvautuminen oli ainoa keino päästä elämässä eteenpäin.

    - Perheessämme on isoja ongelmia. Syön masennuslääkettä. Se auttaa. Lopetin aiemmin (lääkkeen syömisen) ja luulin pärjääväni ilman lääkettä, mutta se ei onnistunut, Johanna Tukiainen kertoo.

    Elämässä on ollut hankaluuksia. Pakkomuutto Jollaksen kodista sekä oikeuden tuomiot, joiden vuoksi häntä uhkaa vankila, ovat vaikuttaneet mielialaan.

    - Suhde isääni masensi minut jälleen. En ansaitse (käräjäoikeuden) tuomioita. Kaikki tämä on tullut samaan aikaan.

    - Psykiatrit ja sairaanhoitajat ovat ymmärtäneet kriisitilanteeni. Olisin kadulla, jos ex-mieheni ei olisi auttanut minua. Fredalla olen viihtynyt hyvin. Tavaraa on paljon ja kaikki ei mahdu vaatekaappiin. Asun koirieni kanssa. Ne ovat minulle suuri tuki ja turva.

    Johanna oli sunnuntaina vielä keikkamatkalla. Hänen mukaansa myös Julia-sisko oli mukana viikonlopun keikoilla, vaikka Julia ei esiintynytkään showssa.

    - Hän ei ole esiintynyt, vaan on muuten ollut mukana Porissa ja Harjavallassa.”

    Saitti: http://iltamakasiini.fi/johanna-tukiainen-syon-masennuslaakketta/

    Äänestä



  • Jarnan ketipinorit kirjoitti:

    * 14.8.13 Jarna myi ketipinoria ja rivatrillejä: http://aijaa.com/ArPf53

    Ja jotain rauhoittavaa ryppyvoidetta?
    Ja lintuja?

    Äänestä


Aiheet loppu, kun näitä vanhoja ketjuja pitää vetää takaisin.

Äänestä

Ihan sama ähteekö thaikkuihin vai ei. Jos lähtee, niin huumepoliisille sinnepäähän vinkki, niin ei tarvitse jullea enää katsella suomenmaassa.
Lähtisi tuxukin mukaan niin pääsisi siitäkin eroon samalla.
Thaikuissa ei narkkareita katsota hyvällä.
Ihme, että ne viimeksikin pääsi sieltä pillerilastissaan pois...........
Tais käydä vain tuuri.

Äänestä

Julle ei kykene nykykunnossa (vesivatsa; askiitti) matkustamaan minnekään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääseekö lähtemään kirjoitti:

Johanna ja Julia on bookattu jouluna Thaimaahan keikkailemaan mutta noinkohan Julian hanipöö päästää mielittyään reissuun kun tietää millainen rymyreissu siitä olisi tulossa? Koska Julia on vetonaulana lähes yhtä tärkeä kuin siskonsa keikkajärjestäjät varmasti pettyisivät mikäli paikalle saapui sikin pelkästään Johanna. Voi jopa olla että Julian puuttuminen torpedoisi koko Thaimaa-kiertueen.

Mitä palstan näädät veikkaa, tuleeko Tukiaisten Thaimaa-kiertueesta mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu