Kyllä nyt harmittaa. Olen pöntöistä pöntöin!
Pidin holdissa vuoden verran Ramirentia. Lopulta ajattelin, etä kun tuo ei tuosta näy nousevan, niin enköhän laita muutaman 100 kpl myyntiin. Siispä pönttönä myin sen päivän kurssiin 7,12.
Voi RÄHMÄ!!
Ramirent ponkaisikin sitten heti yli 8 euroon (eikä ole yli 7, 5 euronkaan ollut vuoteen) Menetys oli kova. Tappion karvas pala on nyt nieltävänä kun tässä virhearvioinnista oppirahoja makselen.
terveisin,
piensijoittaja-noviisi
Voi rähmä kun rämähti...
2
194
Vastaukset 2
- piet
Ostettaessasi olit varmaan tutustunut yritykseen ja sen potentiaaliin, mikä siinä muuttui kun et enään uskonut siihen? Pelkkä kurssin seuranta on vähän huono syy myyntipäätökselle. Tietenkin jos kurssi paljon tippuu kannattaa miettiä miksi tippuu ja tuleeko korjaamaan vai jatkuuko alamäki jos ei keksi syytä vois miettiä että ei minun firma, ottaa tappiot ja vaihtaa semmoiseen mistä näkemys että nousee tai maksaa hyvää osinkoa pitkälle tulevaisuuteen.
- piet
Niin ja eimuutakuin pää vasten rintalastaa ja kohti uusia vastoinkäymisiä, ei näitä kannata jäädä murehtimaan mutta voi analysoida mikä meni pieleen niin seuraavalla kerralla voi tehdä toisenlaisia virheitä. Oppirahat jokainen maksaa sinun kohdallasi vielä hyvin pienet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3201388Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3301316- 1061102
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50998- 105981
- 106930
- 111792
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22787- 70633
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh5627