ikävä sua A

42490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Voi kun se olisikin niin.

Äänestä

Tää tunne on tullut pysyäkseen ja tekee mut hulluks. Voi kun vois ees uskotella itselleen toisen tuntevan samoin.. Kun ei halua, eikä pysty unohtaan.

Äänestä
  • Samat sanat.

    Äänestä

  • mustforget. kirjoitti:

    Samat sanat.

    kaivata, just mietin miten näppärää se on että joku tekee tasaisen usein näitä aloituksia, niin mun ei tarvi. :)

    Äänestä

  • mustforget. kirjoitti:

    Samat sanat.

    Voikun oisit se kenen toivon olevan....

    Äänestä

  • mustforget. kirjoitti:

    Samat sanat.

    Tähän piti ton, "voi kun oisit se kenen toivon olevan.." tulla.

    Äänestä

Käytä järkeä, olet kuulema fiksu aviomies.

MINKÄ JUMALA ON YHDISTÄNYT SITÄ ÄLKÖÖN TOINEN IHMINEN EROTTAKO.

Avioliitto= Tahdon rakastaa niin myötä kuin vastoinkäymisissä.

Älä anna jonkun vieraan tytön hempukan pilata ja viedä sinulta sitä mitä sinulla jo on. MIETI!

Mieti mitä olette vaimon kanssa kokenut avioliiton aikana, suuremman osaa koko elämästä. Hetken himossa ja hurmiossa, toveruudessakin antaisit sen kaiken pois.

Vaimo rakastaa sinua aidosti ja tiedät sen.

Sydämellä toivon että pidät vaimosi, jota rakastit ja rakastat ja mekin pidämme hänestä, hänestä on tullut kuin tyttäremme.

Äitisi ja anoppi

Äänestä
  • kuka tuossa kuviossa on se 'A': mies, vaimo vai toinen nainen?

    Äänestä

Linkittäkää viisaammat biisi..devil smile live nekromantix. Tunnistaapahan kaikki sit mut jos mua kaivataan.

Äänestä

Nyt menee lujaa ohi aiheen...

Äänestä

eipä näy A:ta

Äänestä
  • Se on töissä, toisin kuin me...

    Äänestä

  • niinpä niin kirjoitti:

    Se on töissä, toisin kuin me...

    Mutta ei kai se A aina voi olla töissä? Mikä työnarkomaani siitä on tullut?

    Tulisit nyt A vähän vastaan, ehtisit edes parin sanan verran...

    Äänestä

jotkut jatkaa elämää, toiset haikailee

Äänestä
  • Ei se jatkaminen välttämättä niin helppoa ole, mitä kuvitteli tai on aiemmin ollut. Ehkä huomaa, että tuntee todella vahvasti.

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    Ei se jatkaminen välttämättä niin helppoa ole, mitä kuvitteli tai on aiemmin ollut. Ehkä huomaa, että tuntee todella vahvasti.

    ^ Tämän haluaisin kuulla miehen suusta. Näin kävi minulle. :'(

    Äänestä

  • ehkäpä et ollut tälle A:lle mitään sen kummepaa. ehkäpä hän löysi onnen toisaalta, toisen kanssa. sinä olit vain jotain pientä hänelle, mutta toinen on suurempaa.

    Äänestä

  • unohda hänet.. kirjoitti:

    ehkäpä et ollut tälle A:lle mitään sen kummepaa. ehkäpä hän löysi onnen toisaalta, toisen kanssa. sinä olit vain jotain pientä hänelle, mutta toinen on suurempaa.

    Kyllä mä vahvasti uskon että on vielä jotain toivoa vaikka olen monet kerrat loukannut ja tehnyt tyhmästi, mutta silti ollaan aina tavattu ja hymyilty ja kivaa on ollut. Eilen A ajoi mua vastaan, mutta en voinut tehdä mitään.. Jos olisin ollut yksin ilman tuota riesaa mistä en pääse eroon, oisin renkaat asfalttiin piirtäen lähtenyt perään niinkuin aina ennenkin.

    Äänestä

  • unohda hänet.. kirjoitti:

    ehkäpä et ollut tälle A:lle mitään sen kummepaa. ehkäpä hän löysi onnen toisaalta, toisen kanssa. sinä olit vain jotain pientä hänelle, mutta toinen on suurempaa.

    Noinhan se varmasti on, jos järjellä ajattelee. Jostain syystä se ei kuitenkaan vaikuta minun tunteisiini, en oikein itsekään enää ymmärrä mitä ikävöitävää tässä on.

    Äänestä

  • niiniiniin kirjoitti:

    Noinhan se varmasti on, jos järjellä ajattelee. Jostain syystä se ei kuitenkaan vaikuta minun tunteisiini, en oikein itsekään enää ymmärrä mitä ikävöitävää tässä on.

    Mä ikävöin niin lujaa, että oon tehnyt päätökseni jatkaa elämää joko yksin tai mun unelmien miehen kanssa.. Kaikkien niiden vihreiden, ja tekemättömien tekojen jälkeen nyt(vaikkakin vitusti liian myöhään) on tullut se hetki että tehtävä asiat oikein.

    Äänestä

  • niimpäniintaas kirjoitti:

    Mä ikävöin niin lujaa, että oon tehnyt päätökseni jatkaa elämää joko yksin tai mun unelmien miehen kanssa.. Kaikkien niiden vihreiden, ja tekemättömien tekojen jälkeen nyt(vaikkakin vitusti liian myöhään) on tullut se hetki että tehtävä asiat oikein.

    13 päivä oli mulle tosi vaikea :( en tiennyt miten päin olisi ollut, loukussa täällä tietemättä missä sä oot..Voi 13..

    Äänestä

Mutta mitä jos ei tarvitsisi unohtaa ? Eikä jatkaa elämää ilman sitä toista? Jos se voisi vielä joskus olla mahdollista näiden kaikkien virheiden jälkeen.

Äänestä

Kun edes kerran näkisin sut siellä, missä rannassa oltiin ja olin niin onnellinen etten saanut sanaa suustani.

Äänestä

Ihana olisi olla vaikka rannalla hänen kanssaan, lähekkäin niinkuin ennenkin.

Mutta mikään haave ei toteudu, en kykene ottamaan edes yhteyttä. En päässyt näyttämään tunteitani kunnolla koskaan.

Äänestä
  • Halvat on teidänkin huvit

    Äänestä

Antaisin mitä vaan että voisin palata ajassa taaksepäin ja korjata virheeni.. Ja saada vielä yhden mahdollisuuden näyttää että olet se tärkein mulle.

Äänestä

Eipä tainnu tän ketjun viestit olla yksikään mulle. Taidan olla eri A mitä kaikki luulee. Terkkuja vaan tutuille.

Äänestä
  • No tämä on sulle. Hyvää yötä.

    Äänestä

  • yks m kirjoitti:

    No tämä on sulle. Hyvää yötä.

    Kiitti vaan.

    Äänestä

  • Vinkkaa muitakin kirjaimia kun pelkkä J niin tiedetään jos vaikka minusta puhutaan

    Äänestä

  • kerroo kirjoitti:

    Vinkkaa muitakin kirjaimia kun pelkkä J niin tiedetään jos vaikka minusta puhutaan

    n->m

    Äänestä

  • tarkennus. kirjoitti:

    n->m

    Ei ymmärrä ? Naiselta miehelle ?

    Äänestä

  • novoihelvettipkl kirjoitti:

    Ei ymmärrä ? Naiselta miehelle ?

    äläkä kerro täällä mitään, toiset sotkee ja sekoittaa. On tää sellainen turhuuden tunkio koko palsta!!!

    Äänestä

  • Kyytiiiiin hyppään.

    Äänestä

Mitä tarkoitat A ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


niimpäniin kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=ipUS_W57nGU

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu