Koko perhe mukaan arjen pyörittämiseen!

ppsm1

Kuvittelevatko teillä lapset elävänsä viiden tähden hotellissa, jossa palvelu pelaa? Oletko jo luovuttanut nalkuttamisen suhteen, kun usein on vain helpompi tehdä itse kaikki hommat? Olisiko mukavaa, jos arkiaskareiden sijaan aikaa jäisi harrastamiseen, yhdessä perheen kesken ja myös yksin? Mietitkö usein, miten saisit arjen pyörimään sujuvammin?

Etsimme perheitä mukaan Livin uuteen tv-sarjaan, jossa Supermarjona tuttu tehoäiti Marjo Niittyviita ja Uudenmaan Marttojen neuvoja Hanna Pikkarainen valmentavat perheitä kohti parempaa ja sujuvampaa arkea. Matkan varrella jokainen perhe saa heille räätälöityjä neuvoja, ohjeita ja apuja myös nimekkäältä vierailevalta asiantuntijalta, joilta löytyy konsteja niin leluhyllyjen toimivaan järjestelyyn kuin terveellisiin herkkuresepteihinkin, ja kaikkeen siltä väliltä!

Ohjelma on hyväntuulinen ja sen tarkoituksena on auttaa perheitä löytämään jälleen iloa ja riemua perhearjesta. Mukaan voivat hakea kaikenlaiset perheet kokoonpanosta riippumatta. Kerro meille, mistä kenkä puristaa, ja me panemme pulmat ojennukseen! Ohjelman kuvaukset tapahtuvat syksyllä 2013 ja hakemuksen voi jättää oheisen linkin takaa:

http://www.livtv.fi/ohjelmat/pelasta-perheemme-supermarjo/hae-mukaan-ohjelmaan

Tähän tilaisuuteen kannattaa tarttua! Osallistu pian, sillä haun viime hetket ovat käsillä juuri nyt.

Terveisin Pelasta perheemme Supermarjo – ohjelman tuotantotiimi

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Formaatissa vikaako?

      Ei meillä tarvitse nalkuttaa kotitöistä. Mies on osannut tehdä kotitöitä aina ja olemme kasvattaneet lapsemmekin osallistumaan kotiaskareisiin ikätasoisesti ja kykyjensä mukaan. Kuka haluaa telkkariin kertomaan koko suomen kansalle, ettei ole osannut kasvattaa lapsiaan?

      • voluntary2

        Täällä ainakin yksi käsi nousee, joka myöntää että meillä täytyy nalkuttaa kotitöistä päivittäin ja silti paras tehdä itse useimmat hommat.
        Aika omahyväisesti vastattu. Kaikki eivät ole hymyileviä ydinperheitä, joissa pikku piltit ilolla rientävät auttamaan äityliiniä.


      • Formaatissa vikaako?
        voluntary2 kirjoitti:

        Täällä ainakin yksi käsi nousee, joka myöntää että meillä täytyy nalkuttaa kotitöistä päivittäin ja silti paras tehdä itse useimmat hommat.
        Aika omahyväisesti vastattu. Kaikki eivät ole hymyileviä ydinperheitä, joissa pikku piltit ilolla rientävät auttamaan äityliiniä.

        Tuskin tässä mitään ydinperhe-ajattelua tarvitsee esiin tuoda. Onhan se nyt vain yksinkertaisesti peiliinkatsomisen paikka, jos äiti yksin passaa muuta perhettä kuin viiden tähden hotellissa. Joskus onkin hyvä olla itseensä tyytyväinen ja omahyväinen duunarimutsi ja antaa kiitosta siitä, kuinka kaikki kotona menee kuin Strömsössä. Jokainen kantaa kortensa kekoon ja kaikilla on hyvä olla. Siinä mitään uusavuttomia Super-marjoja tarvita neuvomaan. Kaikki konstit ja herkkureseptit ovat jo omalta äiteeltä opittuja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      242
      17309
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12317
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6091
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      66
      4923
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4910
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      25
      4029
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3615
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      13
      3535
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3066
    10. 317
      1722
    Aihe