Aistin taas kerran sinut mies

....ja yhtäkkiä sain taas itseeni virtaa. Olen ihan väsynyt, mutta nyt sinä annoit minulle voimia jaksaa taas!

Päätin, että minähän en luovuta meidän suhteen. Tämä kaikki ei ole ollut turhaa. Minä en saanut näitä tuntemuksia turhaan. Sinua ei näytetty minulle turhaan. Minä uskon ja toivon, että meillä on vielä yhteinen tulevaisuus. Minä juttelen taas tänäänkin tuonne ylös tästä asiasta. Uskon meidän olevan vielä onnellisia.
10231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

itseäni vähän hulluna, mutta tuo toisen aistiminen kuulostaa nyt pahasti kyllä sairaudelta.

Äänestä

Voi kuule kun ne linjat sinne yläkertaan ovat varattuja. Hänellä kun on tärkeämpiäkin asioita hoidettavana.

Äänestä
  • Uskon, että Hänellä, joka tuolta ylhäältä meitä ohjaa, ei ole väliä sillä kuinka pieni asia ihmisellä on apua pyytäessään. Uskon, että Hän näkee aidon kaipauksen, aidon avunpyynnön. Se mitä Hän sillä tiedolla sitten tekee, kai se riippuu siitä minkä Hän katsoo kenellekin tarkoitetun tulevaksi. Uskon meillä jokaisella olevan joku ennalta suunniteltu tehtävä täällä maan päällä...en ole mikään hihhuli, mutta en myöskää häpeä tunnustaa uskovani Jumalaan. En myöskään arvostele, jos joku muu ei sitä tee. Enkä myöskään tyrkytä uskoa kenellekään. Silti uskallan sanoa, että rukoilen apua Häneltä itselleni tärkeässä asiassa. Asiassa, johon sydämestäni uskon.

    Äänestä

Sinänsä harvinainen hihhuli, että tunnet näköjään muitakin kun jeesuksia sisälläsi!
Kannattaa ottaa ihan iisisti noiden tuntemuksien kanssa, ettei joudu ennenpitkää pehmustettuun koppiin.

Äänestä

tai lepositeisiin ranteistaan ja nilkoistaan
silloin ei palio naurata

Äänestä

miehestä?

Äänestä
  • Ketä sinä kaipaat?

    Äänestä

  • sen haluaisin tietää kirjoitti:

    Ketä sinä kaipaat?

    henkilöä.

    Äänestä

itse olen ateisti, mutta kaipaamastani naisesta en tiedä. Toisaalta ei sillä väliä, sillä kyseessä on henkilökohtainen asia.

Toisen ihmisen aistiminen ei VÄLTTÄMÄTTÄ ole mikään henkimaailman asia.

Esimerkiksi nykyisin tiedetään ihmisen aistivan feremoneja ja niiden ohjaavan odotettua enemmän ihmisen käyttäytymistä.

Tieteen kehittyesssä voi hyvinkin löytyä myös muita keinoja, joilla ihminen aistii toisen ihmisen, joten kannattaa olla hiukan varovainen lausunnoissaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luotan sinuun yhä kirjoitti:

....ja yhtäkkiä sain taas itseeni virtaa. Olen ihan väsynyt, mutta nyt sinä annoit minulle voimia jaksaa taas!

Päätin, että minähän en luovuta meidän suhteen. Tämä kaikki ei ole ollut turhaa. Minä en saanut näitä tuntemuksia turhaan. Sinua ei näytetty minulle turhaan. Minä uskon ja toivon, että meillä on vielä yhteinen tulevaisuus. Minä juttelen taas tänäänkin tuonne ylös tästä asiasta. Uskon meidän olevan vielä onnellisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu