Ilkka Kanerva ei ikinä opi

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013081517373792_uu.shtml

Seksiviestittelee veronmaksajien piikkiin työpuhelimellaan!
28685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Pukki, PUKKI ei opi, et naapurin kaarit pitää jättää rauhaan.

NYNNY pääministeri ei ontanut POTKUJA.

Tulevissa PUPPI vaaleissa menee taas läpi sarvi ojossa. KANSA on niin pälliä, et ei ymmärrä äänestää Kataista. Se on fiksu ja armelias digtaattori hovissa. Tosin Jykä ei jatka, kun sille on pedattu nasta-duuni kivalla liksalla.

Äänestä

Ike ei arvanut, että asia paljastuu kun lähetti viestit Jallu -lehden toimittajalle?

No toisaalta, Jallu ja Seiska eivät ole niitä luotetuimpia tietolähteitä.

Äänestä

Kanerva on hölmö ja täysin viettiensä vietävissä. sai hovioikeudelta vapauttavan päätöksen 60v päivien korruptiosyytteistä ja luulee olevansa Suomen Berlusconi.
Tosin korkein oikeus sanoo viimeisen sanan?

Vain täys typerys hänen asemassaan oleva kuvittelee voivansa käydä sexlehden- toimittajan kanssa yksityistä viestittelyä, ilman viestien julkituloa.

Kokoomuslaisten täytyisi heittää tuo ukko ulos eduskunnasta eläkkeelle niin saisi viestitellä täysin rauhassa, ketään ei kiinnostaisi.

Äänestä

Ike on kova luu ja kaataa naisia kuin heinää. Kateelliset kommarit ne vaan täällä inisee kun Ike porskuttaa. Ei se muutamasta tekstiviestistä kiinni enää ole kun kyse on naisista.

Äänestä
  • ei mikään järjen jättiläinen se nainenkaan. Julkisesti ilmoittaa olevansa huijari ja kusettaja. Katson kuinka pitkälle on valmis menemään...Mikähän tässä jutussa on nolointa: motiivi, kyseinen pornolehti vai toimittaja? En ihaile kanervan toimintaa mutta en pidä tämäntyyppisestä jahtaamisesta.

    Äänestä

  • bdgyukoogfssfhhh kirjoitti:

    ei mikään järjen jättiläinen se nainenkaan. Julkisesti ilmoittaa olevansa huijari ja kusettaja. Katson kuinka pitkälle on valmis menemään...Mikähän tässä jutussa on nolointa: motiivi, kyseinen pornolehti vai toimittaja? En ihaile kanervan toimintaa mutta en pidä tämäntyyppisestä jahtaamisesta.

    Ike saa varmaan maineensa vuoksi tuhansia ja taas tuhansia tekstareita julkisuuden ja rahan kipeiltä emakoilta. Saalistushimoisia villisikaemakkoja riittää pilvin pimein hakemaan julkisuutta ja toivovat, että joko nyt tärppäis. Kun ei tärppää (lue; ei kelpaa), niin ne vähäisetkin ehkäpä pilanpäiten lähetetyt tekstarit myydään paskalehdistölle.

    Jos Ike vaikka tsoukilla (ja kukapa ei joskus niin tekisi) heittää huumorimielessä läppää takasin, niin heti emakot ovat kiimoissaan ja tyrkyttämässä tekstareita paskalehdille.

    Ei ihan kaikkea kannata uskoa mitä keltainen lehdistö kirjoittaa. Toihan tuossa naurattaa, että nämä tyrkkyakat tekstaavat Iken työkännyyn. Ikehän kohteliaana herrasmiehenä vastaa niihin työkännyyn tuleviin viesteihin. Sehän on Iken tehtävä olla 24 h äänestäjiensä tavoitettavissa.

    Ihan oikeesti tuo nainen, joka myi tekstarit muutamasta huntista Seiskalle on täysin latvapäästälaho. Sitä mahtaa ottaa pattiin, kun ei kelvannut Ikelle (on kait niin ruma) ja ei päässy Iken kotiin nuuskimaan.

    Äänestä

  • Iken puolella kirjoitti:

    Ike saa varmaan maineensa vuoksi tuhansia ja taas tuhansia tekstareita julkisuuden ja rahan kipeiltä emakoilta. Saalistushimoisia villisikaemakkoja riittää pilvin pimein hakemaan julkisuutta ja toivovat, että joko nyt tärppäis. Kun ei tärppää (lue; ei kelpaa), niin ne vähäisetkin ehkäpä pilanpäiten lähetetyt tekstarit myydään paskalehdistölle.

    Jos Ike vaikka tsoukilla (ja kukapa ei joskus niin tekisi) heittää huumorimielessä läppää takasin, niin heti emakot ovat kiimoissaan ja tyrkyttämässä tekstareita paskalehdille.

    Ei ihan kaikkea kannata uskoa mitä keltainen lehdistö kirjoittaa. Toihan tuossa naurattaa, että nämä tyrkkyakat tekstaavat Iken työkännyyn. Ikehän kohteliaana herrasmiehenä vastaa niihin työkännyyn tuleviin viesteihin. Sehän on Iken tehtävä olla 24 h äänestäjiensä tavoitettavissa.

    Ihan oikeesti tuo nainen, joka myi tekstarit muutamasta huntista Seiskalle on täysin latvapäästälaho. Sitä mahtaa ottaa pattiin, kun ei kelvannut Ikelle (on kait niin ruma) ja ei päässy Iken kotiin nuuskimaan.

    Jokainen järkevä tietää että Ikelle järkättiin ansa ja loukku, kuinka TYHMÄ pitää äijän olla ettei itse tajunnut asiaa vaan muna pystyssä putosi hänelle kaivettuun ansakuoppaan.

    Äänestä

Se on terveen heteromiehen merkki kun pimppa kiinnostaa, mitä se muille kuuluu!!!

Äänestä
  • Näin on näinä nykyisinä håmåiluvuosikymmeniä Suomesta alkavat heteromiehet kuolla sukupuuttoon. Ike on viimeinen dinosaurus, joka uskaltaa olla mies.

    Äänestä

  • Aivan...olen täysin samaa mieltä Go Ile Go:n kanssa, Ile on OIKEA mies...

    Äänestä

Pervo-Ile viestittelee todella monelle muullekin ;D Kunpa tietäisitte vaan..

Katsonpas onkos taas tullut omaan puhelimeeni seksiviestejä...

Äänestä
  • Kanerva on kyllä kaikkien aikojen noloin tapaus suomalaisessa politiikassa.
    Johanna Tukiainen ja jallun toimittaja. Huh huh.
    Ja kansa äänestää. :)

    Suomalaiset maailman typerin ja sinisilmäisin kansa.

    Äänestä

Siis hei oikeesti! Mitkä tuon toimittajan motiivit olivat? Saadako taas myytyä muutama hyvä juttu Iken kustannuksella paskalehdistölle? Ei tuolla toimittajallakaan, kuten ei Ikelläkään ole kaikki pääkopassa ihan kohdillaan. Kehtaakin toimittaja vielä retostella tollasella. Ite viestittelee Ikelle skandaalin toivossa ja tietty hänen (toimittajan) tekstareitaan ei ole julkaistu.

Ike kiltti julkaise tämän toimittajan tekstarit niin nähdään, miten media hakee juttuja hinnalla millä hyvänsä.

Äänestä

Ja Elina hymyilee tahdottomana taustalla.

Äänestä
  • Onko elina ryssä ja vai ryssän mustalainen. ulkonäkö kuin manneilla. ike on luuseri ja hame päälle. jos ike yöbaareissa . siellä voi joku oikasta ja ottaa vahingossa senkan nekustaan.

    Äänestä

Tuo nainen on lähetellyt tosikiimasia textejä.
Kyllä jokainen TERVE mies innostuu.
Tässä on jotain hämärää takana.kuka on naisen palkannut .

Äänestä

Ike vain teeskentelee olevansa naisten mies. Tekstarien lähettäminen ei ole mitään seksiä. Ike kuitenkin provosoitui jonkun mediavosun vastauksista ja heitti runsaat 80 kommenttia kehiin. Mitä ne maksaa? Onko se perätin viitosen pieti. Ja joku itsee että veronmaksajien piikkiin.

Ike meni ansaan mutta ei edes selluliittireisien puristukseen.

Äänestä

tekemällä tehtyä juttua.
toimittajan tunari kopioi toisten idikset,aika tyhmää
keksis jotain omaperäistä palkkansa eteen.
jos ämmän kiimasiin juttuihin vastaa,kuvatkin oli kopioinut kaunniimmista naisista.
jokainen kohtelias herrasmies vastaa toisen teksteihin leikkimilellä samalla mitalla,hiukan vain leikkimielellä.textarin hinta 0,06 kpl,
mailma ois aika kuivaa ilman lemmenleikkejä,

Äänestä

työntömies on työntömies!

Äänestä
  • TYÖNTÖÖÖÖÖÖ!

    Äänestä

TUKSUN VIKA !!!!

Siitä viestittelystä Kanervalle jäi ikuiset arvet ja siitä hän ei koskaan toipunut.

Äänestä
  • No nythä hyö kaks on yhes sivun seuratuimmat julkimot.

    Äänestä

tyhmä ukko kun lankeaa samaan loveen jatkuvasti. luulisi hänen ymmärtävän että suurella todennäköisyydellä päätyy lööppeihin tavalla tai toisella.

Äänestä

Kokoomuksen auervaara. Onko Kanerva todella luottamuksen arvoinen politikko.
Luotatko mieheen joka pettää naistaan aina kun tilaisuus tarjoutuu ?
Hän on Kataisen painajainen herra epätoivo.

Äänestä

Menneen talven lumia hän.

Äänestä

eikös ike ollut se joka ensimmäisen viestin lähetti, ei toimittajatäti..

Äänestä

Hyiiiiiii mikä pervo ämmä, ei kyllä ole kaikki muumit laaksossa hällä kun rahaa tekee toisen ustannuksella.Raukkamaista kun ei paljasta omia viestejään. Muija on ruma ku mikä ja näyttää paljon vanhemmalta mitä on

Äänestä

Mitko mahtoivat olla Ikenen KESKIARVO, käytös ja huolellisuus kun pääsi skolesta? Kuri oli sillon kova kouluissa. Pahvit äijä on saannut: valtiotieteen maisteri (1980) signeerauksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Törkeää! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013081517373792_uu.shtml

Seksiviestittelee veronmaksajien piikkiin työpuhelimellaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu