Olen huomannut tässä jonkin aikaa jo, että kuukautisten aikana tekisi kamalasti mieli seksiä. Siis panettaa aivan törkeästi. En ole koskaan menkkojen aikana harrastanut seksiä enkä tiedä kuinka tästä puhuisin poikaystävälleni. Olimme eilen saunassa ja hieman kun hän vain hipaisi niin olin jo aivan... Haluaakohan miehet yleensä seksiä naisten menkkojen aikana?
Seksi kuukautisten aikana
Himokas
7133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos et meinannut mennä panemaan ihan ketä tahansa miestä, niin ottaisin sinuna selvää tykkääkö se oma mies puuhastella menkkojen aikana. Tärkeämpää se tieto on kuin se, miten miehet yleensä. Muutenkin tuo kysymys on melkoisen typerä, kun vastaukset suuntaan tai toiseen eivät vaikuta mitenkään sen kysymyksen kannalta olennaisimman henkilön mielipiteeseen.
Tuttu tunne johon ei auta kuin se, että kysyy kumppanilta mitä mieltä hän on.
En kehtaa kysyä, jos hän sanoisikin että haittaa.. Miten sinulla meni kysyminen?
Parisuhteessa kyllä pitäisi pystyä puhumaan avoimesti jo noinkin tärkeästä asiasta. Tietysti se on itselleni ollut helpompaa koska mies nosti sen jo alussa puheenaiheeksi ja ilmoitti ettei ne häntä häiritse.
Voithan vain menkkojen aikaan kertoa hänelle, että nyt tekisi mielettömästi mieli, mutta on menkat ja katsoa miten hän reakoi. Rohkeasti vain kysymään.
Toisaalta taidatte olla niin nuoria, etten tiedä miten joku nuori poika menkat kokee, mutta normaalisti se taitaa enemmän olla niinpäin, että mies haluaisi, mutta nainen vetoaa menkkoihin,
Mulla ei ole kovin laajaa mieskokemusta, siis monista miehistä. Seurustellessa seksi menkkojen aikana ei kuitenkaan ole ollut ongelma, kun alkuun on päästy. Sen tiedän, että miehillä on kyllä taipumusta pitää siitä, että nainen on himokas :)
Puhuminen on joskus hankalaa. Ei siinä auta kuin sanoa, mitä on sanottavana. Suhteelle on yleensä hyväksi se, että hankalistakin asioista opetellaan puhumaan.
Vielä yksi huomio. Jos olette nuoria, poikaystävälläsi ei ole välttämättä kokemusta seksistä menkkojen aikana. Ja vaikka kokemusta olisikin, naisten kuukautiset ovat aika erilaisia - hän ei siis vielä tiedä, miltä se juuri sinun kanssasi tuntuisi. Ja sehän selviää vain kokeilemalla!
Halusin ihan mielenkiinnosta tietää mitä miehet tästä yleisesti ovat mieltä. En siis siksi, että paneskelisin ketä vain joka haluaisi menkkojen aikana. Että oli aika turha tuo kommenttisi tähän asiaan. Me olemme jo nuoria aikuisia ja olleet yhdessä jo vuosia. En ole aikaisemmin halunnut seksiä kuukautisten aikana, joten siitä ei ole edes puhuttu mitä mieltä poikaystäväni on, koska olen vain sanonut että en halua. Hänellä ei ole tapana painostaa. Nyt sitten olimme saunassa ja ilmaisin, että tekisi mieli seksiä (hän tiesi että minulla on kuukautiset) ja jatkoin vain kysymällä, että mitä hän on mieltä siitä, että harrastamme seksiä kuukautisten aikana. Hän sanoi suoraan että hän ei pitäisi siitä (ei ole veren suuri ystävä), koska se sotku on hänen mielestä hieman inhottavaa. Asia selvisi ja se on minulle ihan ok, että pidämme "taukoa" menkkojeni aikana. Ei minua haittaa vaikka hän kieltäytyi, voimmehan tehdä kaikkea muuta mukavaa ;) Mielihyvää voi tuottaa toiselle ilman yhdyntääkin.
Nyt meni hieman ohi kenelle vastasit, mutta yksinkertainen vastaus on, että suurin osa tykkää ja osa ei, eikä se selviä kuin kysymällä. Mutta se selvisi sinulle, ettei omasi pidä ja sehän se tässä tärkeintä olikin!