Tuolla tienpäällä olen monesti törmännyt tilanteeseen yhdistelmäkuskina, että aina Itäeuroopan rekkareilla varustettu puoliperävaunuyhdistemä motarilla muualla kaahaa ohi arviolta 100km/h!! Heti ohituksen jälkeen laskee nopeutensa n 89km/h...oiskohan hidastamiseen syy, jottei joudu tutkaan? (joku päivä soitan poliisit perään )
Muutenkin hoonaavat persuksissa vaikka satakilometriä ja ajavat keskenäänkin persetuntumalla!!! Ihme ukkoja... aloitan tästä lähtien tiputtaan vakkarin nopeutta 1 km/h kerralla jos ei vauhti kelpoo! Tervetuloa SUOmeen!
Muutenkin hoonaavat persuksissa vaikka satakilometriä ja ajavat keskenäänkin persetuntumalla!!! Ihme ukkoja... aloitan tästä lähtien tiputtaan vakkarin nopeutta 1 km/h kerralla jos ei vauhti kelpoo! Tervetuloa SUOmeen!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ajoin 110 km/h viron rekkarissa olevan mersun perässä nelostiellä. Ja tämä ihan todellinen nopeus mittarivirhe korjattuna. DHL:n puolikas oli perässä.
Hyvin pisteli ohi Transpointin 82-ukoista.
Tömmö se siinnä vaan päästeli kohti määränpäätä
Turpa kiinni inisijät, se o semmone homma että ku Aimar ja Urmas ajaa 5€ läpi, niin pakko se leipä on jollakin revittävä!
TYÖllä se on tämäkin maa rakennettu, kuten myös eteläinen naapuri!
kysykää vaikka KOKOOMUKSEN ja EK:n mielipide asiaan!
kahtasattaa ainaski menee naapurin mettäliiton kaniatki nii
Jos ulkolaiset rekat pystyvät ajamaan jatkuvasti ylinopeuksilla, vääristääkö se samalla myös kilpailua rahdeista suomalaisten tappioksi ?
Poliisi valvomaan lisää rekkojen nopeuksia !
Sakkotulojen lisäksi saadaan yhteiskunnalle kukaties lisää verotulojakin.
Väärä palsta valittaa pöljä, lähetä pollareille suoraan sättiä, mesetystä, tekstaria, ee-mailia ja vasepuukkia ja humpuukkia.
Ulkolaiset rekat säästää polttoainetta ajamalla kovaa, niin ei ehdi tankki tyhjentyä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288634789914.html
ei noihin auta ku 9mm...