Alla on katkelma kertomuksesta joka koskee minua. Leikin henkimaailman kanssa aika paljon. Jos haluat lukea lisää ja tietää kuinka tarina jatkuu mene osoitteeseen jonka linkitän tänne. Okkultismi ei ole leikin asia. Se voi johtaa vaarallisiin seurauksiin joista kerron omakohtaisen tarinani.
Yliluonnolinen on kiinnostanut ihmisiä koko sivilisaation olemassaolon ajan. On tosiasia, että tässä maailmassa toimii henkiä jotka saavat aikaiseksi mitä ihmeellisimpä asioita ja ilmiöitä. Ouija-laudat menevät kaupaksi ja niitä saa Suomessakin helposti ostettua verkkokaupoista. Internetistä asiasta kiinnostunut löytää myös erittäin helposti ohjeet tällaisen "pelilaudan" valmistukseen.
Ajatus kuolleiden kanssa kommunikoinnista kiehtoo ja pelottaa. Kuoleman jälkeinen elämä on aina ollut kiinnostuksen kohde. Minä olen "pelannut" ouija laudalla. Tarina jonka kerron, on tositarina omasta elämästäni. Henkimaailma on todellinen. Haluan kertoa sinulle jo näin alussa, ettei näiden asioiden kanssa kannata leikkiä.
Jos ajattelet, ettei pahoja henkiä ole olemassa ja että ne eivät voi vahingoittaa sinua, olet väärässä. Saatanan perimmäinen tarkoitus on kieltää itsensä olemassaolo. Jumala on olemassa. Jos uskot Jumalaan niin sinun täytyy uskoa myös Saatanan olemassaoloon. Se ei ole huuhaata.Minun ei tarvitse "uskoa" demoneiden olemassaoloon koska tiedän niiden olevan olemassa omien kokemusteni kautta.
Olen saanut armon kohdata Herrani ja Vapahtajani Jeesuksen Kristuksen. Olen nykyään Hänen opetuslapsensa.Aina ei ole ollut näin. Kaksi itsemurha yritystä kokeneena voin sanoa, että elämä on kuitenkin elämisen arvoinen asia. Saatana ja hänen demoninsa villitsevät ja kietovat pauloihinsa ihmisiä nykyään niin kovin helposti.
Muuttaessani Vieremälle tuolle "kirotulle mäelle" en tiennyt että pakenisin sieltä täysin rikkirevittynä ja henkisesti raadeltuna.
Kertomukseni "Kirottu mäki"
4
257
Vastaukset
- kaikenkokenut1
niin se linkki kertomukseen on tässä
http://lammastenpaimen.nettisivu.org/kirottu-maki-1-luku/- dsfsdfddsf
Ei löydy kirottua mäkeä tuolta. Missä se juttu on?
- :))
henkie ymmärrys o ihmiste tasoa. henget ovat ihmisii jotka menettäny oma fyysisen keho.
henkii ei oo tarkotus seurata. te kaikki ootte sieluja joilla fyysine keho fyysistä elämää varte ettekä henkii eivätkä hengetkää oo henkii vaa ajattelevat olevansa vaa henkii koska henget ovat vaa alempie fyysiste ulottuvuuksie riesa jossa taajuus o liia matala jossa olennot koettavat pysytellä alhaisissa taajuuksissa ohjelma avulla ku muutoi eivät itekkää pystyisi pysyy alemmissa taajuuksissa koska ohjelmatta olentoje oma energia joka toimii ohjelma avulla ainoastaa sivusuunnassa alkaa toimii pystysuunnassa joka fyysisesti kohottavaa.
ihmiste oma asema o että ovat jo syntyessä korkeampie taajuuksie olentoja vaa ovat unohtanu keitä ovat jollo ohjelma o jo alkujaa luonnoto tila. luonno oma evoluutio o kohoava taajuus koko aja jollo o luonnolline juttu että omat energiat toimii myös ylöspäi.
ohjelma jota valtiotahot ehdotteli vuosituhansii ihmiste alkaa elää ei oo alkuunkaa ihmiste oma ohjelma eikä pidä ostaa tuota ohjelmaa omaa elämää vaa alkaa purkaa tuo ohjelma omsta elämästä mitä o alkany tapahtuu maailmalaajuisesti ihmiste keskuudessa. kaikilla o sielu eikä tarvi aatella olevansa vaa henki koska minkä ootte unohtanu ohjelma häiritessä voitte alkaa muistaa kuha heräätte ensi syvästä unesta ymmärtääksenne teidä oma henkilökohtaisen suhtee ympärillä olevaa kaikkeutee joho kuuluu itekontrolli ja täys vastuu ja ymmärrys jolla kokea oma sydätietoisuus jonka avulla alkaa ymmärtää luonno oma laki että voisi toimii oma energia avulla yhteistyössä luonno lai kanssa joka o oma henkilökohtaine suhde ympärillä olevaa.
http://www.youtube.com/watch?v=b-FdNta4p7Q - ,j,jl,
Miten voi yksi kirjoitus olla noin täynnä pöhköjä uskomuskia? Oletko mielenvikainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 322223
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle472046- 391852
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3191843- 1091436
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161365Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71298Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101147- 411045
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661036