en uskalla

En uskalla ottaa yhteyttä vaikka tuntuu siltä että pitäisi ottaa yhteyttä ja jutella kanssasi. Ja oikeasti haluaisin viettää aikaa kanssasi. toivottavasti joskus. En tiedä mitä ajattelet kaikesta ja minusta enkä uskalla sitäkään enää kysyä. Tämä ikävä hajottaa ja tuntuu pahalta. Anteeksi ujouteni. Olet ajatuksissani lähes koko ajan vaikka en välttämättä sitä haluaisi tässä tilanteessa! kaksoiselämä hajottaa.
8356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mitä menetät,jos otat yhteyttä?et mitään.ihan hyvää ajattelen sinusta/hänestä.

Äänestä

Sinusta ajattelen hyvää, tilanne hajottaa minuakin. Jos antaisit luvan, voisin olla taas rohkeampi, mutta et taida haluta sitä kuitenkaan. Itseään kannattaa kuunnella ja toimia, jos siltä tuntuu

Äänestä

Laita semmoinen "mitä kuuluu" kännyyn viestinä. Jos ei vastaa, niin sitten tuskin kaipaa sinua. Itselleni on käynyt niin, ettei viesteihini vastattu, joten ihastukseni ja kaipailuni oli yksipuolista, mutta nytpä tiedän...

Äänestä
  • Tää. Et menetä kasvojasikaan, ap.

    Äänestä

  • Tää on varmaan paras. Laitat vaan jonkun suhteellisen yhdentekevän viestin, kysyt kuulumisia tai onnittelet syntymäpäivän/nimipäivän johdosta etkä puhu tunteistasi mitään. Sitten jos kyseinen ihminen on kiinnostunut, niin hän ymmärtää mistä on kysymys ja alkaa viemään juttua eteenpäin. Vaikka ei olisikaan kiinnostunut, niin eihän onnitteluilla tai muilla vastaavilla menetä kasvojaan.

    Äänestä

Jui kunnon kännit ja kysele kuulumisia.

Äänestä
  • aina juo ;D mulla on tipaton elokuu nyt menossa.juon ehkä lokakuussa sitten ja on suuri mahdollisuus,että ollaan samoilla hoodeilla silloin.

    Äänestä

Usksalla vaan ottaa yhteyttä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


so shy kirjoitti:

En uskalla ottaa yhteyttä vaikka tuntuu siltä että pitäisi ottaa yhteyttä ja jutella kanssasi. Ja oikeasti haluaisin viettää aikaa kanssasi. toivottavasti joskus. En tiedä mitä ajattelet kaikesta ja minusta enkä uskalla sitäkään enää kysyä. Tämä ikävä hajottaa ja tuntuu pahalta. Anteeksi ujouteni. Olet ajatuksissani lähes koko ajan vaikka en välttämättä sitä haluaisi tässä tilanteessa! kaksoiselämä hajottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu