Suzuki R onko hyvä ?

Mitä mieltä ootte? Jonkun PV moottorisen menopelin ostaisisin jota virittäisin PALJON, joko PV, S, S1 tai R. R vaikuttaisi hyvältä kun se on erilainen ja jos sen saa kulkemaan 90 - 100km/h 80cc läppiksel, lasketulla kannella, viriläpit, viilattuna, ym., ja millanen tehari kävis R:rään? Ei se ennää noloo ois mopokyykillä lähtee jos menisi semmoset rapian 90 - 100km/h ;D Mitä mieltä ootte?
465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jaa-a, aika raskaan puoleisesti saat virittää että 80cc sen 100km/h menee, mutta ei se välttämättä mahdottomuus ole. En tuosta viilaamisesta itse aloittaisi viritystä, hyvä sylinteri niin on jo valmiiksi pako ja imuaukot sekä huuhtelukanavat kunnossa. Kannen laskua ei sitten kannata millään onnettomilla mopojonnemaisilla virityksillä alkaa tekemään, tulee vaan yksi vino kansi lisää. Kantta saa laskettua ihan siihen tehdyllä välineellä ja sellaisia löytyy joka korjaamolta. Sillä saa oikein käytettynä ihan suoran kannen vaikka olisi ennestään hieman kiero. En tiedä noista tehoputkista mitenkä käyvät minkäkin mopon runkoon, mutta kai pienellä taivutuksella saa istumaan kohdilleen. En sitten tiedä onko enää kovin hienon näköinen.

Toisaalta olisi helpompaa ostaa vaan 80cc crossi, mutta olisihan tuollaisessa projektissa hieman työn iloakin.

Äänestä

Itse en ainakaan rupeis kovin virittelee tota suzuki "ärrää", kun niitä ei paljon liikenteessä näy. Mutta kukin tavallaan

Äänestä

"Mopojonnemaisilla virityksillä" nämä kyseiset viritykset ovat päivittämistä onnettoman huonoon power 80cc sylkkään, sen pako- ja imuaukot ovat aivan liian pienet sylinterin kokoon nähden. Siispä näillä saisi siitä vain kaiken tehon irti. 80cc crossii en hanki koska on jo ja ei niillä tiellä ajella.

Äänestä

Juu ja kannen laske tietenkin tehdään ammattilaisen työkaluilla ja osaamisella:) että ei tuu vinoja kansii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


derbin tappaja kirjoitti:

Mitä mieltä ootte? Jonkun PV moottorisen menopelin ostaisisin jota virittäisin PALJON, joko PV, S, S1 tai R. R vaikuttaisi hyvältä kun se on erilainen ja jos sen saa kulkemaan 90 - 100km/h 80cc läppiksel, lasketulla kannella, viriläpit, viilattuna, ym., ja millanen tehari kävis R:rään? Ei se ennää noloo ois mopokyykillä lähtee jos menisi semmoset rapian 90 - 100km/h ;D Mitä mieltä ootte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu