Inhotus ällötys !

Mä ihmettelen kuink joku viitsii kuunnella jotain Arttu Wiskaria ? Siis siinä on kyllä sellainen laulaja jonka biisejä ja narisevaa ääntä suorastaan inhoon.
Ei ole vielä aikaisemmin ollut sellaista laulajaa jonka biisin soiminen radiossa sais mut sulkemaan sen, mutta nyt sitten sellainenkin laulaja on löytynyt. Se "Mökkitie " biisi nyt vielä jotenkuten menettelee, mutta sen jälkeen tulleet Wiskarin biisit ovat aivan karmeeta kuraa !
Ensinnäkin ne kaikki biisit kuulostaa ihan samanlaisilta. Sama melodia musiikissa ja sama ankea sävy lauluissa. Ja aina jostain synkästä ja ankeasta aiheesta ne sen biisit kertookin. Niissä erotaan, toivotaan kuolemaa ja kuollaan, itketään yksinäisyyttä ja lapsettomuutta, sairastutaan ja taas joku äiti, isä tai vaari on kuollut ja haudattu. Siis eikö se oikeesti osaa tehdä mitään positiivisempia lauluja ? Aina sellaista ruikutusta ja muistelua vaan. Usein lauluista saa lohtua, mutta Wiskarin biisit on lähinnä sellaisia " ranteet auki"- biisejä, jotka vetää mielen entistäkin synkemmäksi.

5

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lehmäliini

      Ammuu, ammuu...Lehmät sanovat ammuu...Hyvää huomenta iki-impi Justiinax. Sitä ollaan taas herätty talvihorroksesta vai?

    • Minna maarit

      Mukavia tarinoita persoonallinen ääni toisin kun monella muulla tusinatähdellä, tykkään kovasti. Et ymmärrä kertakaikkiaan vaan hyvän päälle.

      • potaskalevyt

        Eipä ääntä voi persoonalliseksi sanoa.
        Täyttä potaskaa kaik levyt. Jonkun osaavan laulavana kappaleet voisi kuulostaa ihan mukavilta.
        Millä ilmeellä mies on päässyt levyttämään?


    • hirveetä

      NÄMÄ on just näitä lahjattomia ja vielä itseään laulajiksi nimittäviä suomen kansan ykköstähtiä,joita palvotaan.en ymmärrä ,eikö kaikilla kuulo toimi,vai eikö vaan ole minkäänlaistä makua tai sävelkorvaa!!

    • Bye bye Justiinax

      Ne kappaleet on tehty juuri siinä suuressa toivossa, että sinä Justiinax vihdoinkin viillät ne ranteesi auki ja me päästään susta eroon. Sitä odotellessa: amen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      50
      3354
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      551
      2077
    3. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      84
      1956
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1588
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1528
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1297
    10. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      48
      1220
    Aihe