Minä sutikarhu en nyt käsitä yhtä asiia. Täällä aika useat kertoo et tykkää ihastuksesta ja ihastus hänestä. Miten tämä on mahdollista? Ymmärrän jotkut tapaukset,mutta enää ei minun järkeni tajua kun joka toinen täällä sanoo et ihastus tykkää siitä ja hän ihastuksesta. Kertokaas minulle miten tämä on mahdollista. Kiitos!
Molempipuoleinen ihastuminen
sutikarhu
5160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei se oikeasti pidäkään paikkaansa, ihmiset vaa luulee niin.
No jos tuo ei oo mahdollista nii mites kaikki suhteet alkaa?
Esim. Poika näkee koulussa jonkun hyvän näköisen tytön. Hän kattelee usein tyttöä ja hymyilee tytölle. Tyttö huomaa tämän ja hänenkin kiinnostus alkaa herätä. Sit ne juttelee ja ihastuu toisiinsa. Pikkuhiljaa niist tulee kavereita ja sit jompikumpi paljastaa tunteensa ja tadaa ne onkii yhes.
Tiiän yhen tapauksen joka meni suurinpiirtein näin. Mutta on seki mahdollista et toinen vain luulee että ihastuminen on molemminpuolista. Tai sitt molemmat pitävät toisistaan mutta kumpikaan ei uskalla tehdä aloitetta. Kaikki on mahdollista..
Ihastumine on minusta sitä,että ihastutaan ulkokuoreen. Rakastuminen taas on sitä kun aletaan tuntea toisia ja aletaan tykkään luonteesta. Voihan toki luonteeseenkin ihastua.
Totta kai jos tuntee ihmisen voi ihastua "luonteeseen", käytökseen, koulunumeroihin, asemaan kaveripiirissä...
Jos näet toisen ekaa kertaa niin ethän voi ihastua kuin ulkokuoreen.
mun ensi ihastus oli 3lk ihastuin vuotta vanhempaan :) ja se ihastuminen meni sillei että keskellä tuntia katoin vahingossa silmiin ja se katto takas oltiin hetken siinä kattomassa toisia silmiin :) ja voin sanoa että oli VOIMAKAS ihastus kumpikaan ei uskaltanut tehdä aloitetta muutaman kerran piti mutta jänistin -_-" .... mutta nykyjään uus muiQeli tähtäimessä ja ajattelin kohta tehdä aloitteen hengataan muutenkin abaut 2-6h melki joka päivä vapaa ajalla:)