monet kyselly kovasti tuon prostatan hieronnan merkityksestä ja vaikutuksista. henk.koht.kokemusta siitä on n 3v ajalta, asiakkaat antaneet mm seuraavanlaista palautetta:
* liikakasvun aiheuttamaa virtsaamisvaivaa se on helpottanut selvästi
* erektio on parantunut (voimakkaampi)
* liian nopea laukeaminen on selvästi muttunut kestävämmäksi ja orgasmin laatukin muuttunut "paremmaksi"
* toistuvia etur.tulehduksia tuo käsittely on ehkäissyt
* hiljentynyt seksielämä on piristynyt (itse luulen et tuo kohta varmaan tulee parantuneen itsetunnon kautta-ei niinkään käsittelyn kautta)
mutta huomioitavaa on esim se, että jos erektio-ongelmien syynä esim lääkitys tai joku sairaus, tuo käsittely tuskin auttaa siinä tapauksessa. kokeilu kannattaa kuitenkin, jokainenhan reagoi vaikutuksiin yksilöllisesti.
jos jollakin tähän liittyen kysyttävää, voi laittaa viestiä rohkeasti tulemaan joko privaatisti sähköpostiini tai tällä palstalla.
en kuitenkaan lähde väittelmään asian vaikutuksista sen enempää julkisesti enkä privaatisti. asiallinen keskustelu ok.
prostata massage
13
3221
Vastaukset
- tarvetta olisi
Mistä löytyisi naishieroja joka tekisi ?
- elinaninaa
hei! eritta hyvä ja asiallinen naishieroja virollainen lääkäri kokemus 40v, nyt eläke osoite [email protected]
- qysymys
Nimenomaan, en antaisi miehen tehdä sitä koska se on homoa.
aika outo käsitys että vain nainen saa tehdä sen. mitä väliä sillä on kuka sen tekee jos siihe ei liity mitään muuta seksuaalista virettä? no ajatuksensä kullakin. luultavasti aika harva nainen sitä tekee.
- hetsku+0
no hnitto hetero mies ei kyllä anna miehen sorkkia. en tiiä onko sul sukupuoli vielä haussa...
- heironta
Minulle sen on tehnyt sekä nainen (lääkäri), että mies (hieroja). Ei siinä ole mitään eroa.
Molemmissa tapauksissa rupee kusettamaan pirusti. - no huh
Jaha, taas joku perceenrassaaja "hieroja" joka haluu sormettaa miesten paskareikää.
- peukkua anukseen
Haluaisin perceen peukutuksen!
- -.-
Annan vain naisen panna sormen sinne.
- olet homo
Sama se kuka sormen sinne laittaa, vain homo ottaa sormen anukseensa.
- jusseli
onko Oulussa hierojaa joka hieroisi eturauhasen kysyn koska se olisi hyödyksi eturauhasen liikakasvulle
- apuvati
Jusseli on oikeassa. Hieronnasta on apua. Lääkäri sanoi sen minullekin.
Apua tarviisin, myös Oulusta - sinkisimi
Hesassa löytyy perän rassaajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899