Kun katsoo Ylen Areenan podcasteja vaikka läppärillä, niin ruutuun oikealle alas ilmaantuu namikka mistä saa usein valittua tekstityskielen tai pistää halutessaan tekstityksen pois tykkänään.
iPadia käyttäessäni en ole tällaista säädintä kuitenkaan löytänyt, ja siitä on se haitta, että jotkut ohjelmat tulevat oletusarvoisesti ilman tekstitystä. Melko mahdotonta katsella vieraskielisiä vfilmejä :(
Onko tälle asialle mitään tehtävissä ?
iPad ja Areenan tekstitys
2
572
Vastaukset
- 1stMacFinn
Kai sä käytät areenan sovellusta. Siinä en ole havainnut tuota ongelmaa.
- JU2PP2
Nimenomaan käytän.
Minä en ole havainnut tuota ongelmaa milloinkaankun olen katsonut Safarin kautta Areenaan ohjelmia, mutta sietä niitä ei sitten löydykään kuin ihan vähän vain.
Mutta kun avaan Googlen kautta (se siirtää automaattisesti siihen sovellukseen) niin usein tulee pelkkä filmi, ei tekstiä.
Se voi jotenkin johtua siitä että katson usein sellaisia jotka ovat tulleetkin vasta aivan äsken. Mutta yhtä kaikki, silloinkin saan tekstin kun siirryn isommalle koneelle.
Muttakun en haluaisi istua vaan katsella sängyssä maaten, ja siihenhän päddäri sopii :s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1981572Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1271314- 541113
- 72985
- 46909
- 58903
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52893- 106892
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 82820